Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Małe Myśli na niedzielę 03.04.2016

KONIECZNIE POTRZEBNY

 

Dzisiaj powiem wam coś bardzo oczywistego.  Powiem wam,  że Jezus Chrystus jest nam koniecznie potrzebny.  Niech nikt nie  mówi, że to jest stary temat i że już go zna.  Bo temat ten jest niewyczerpany. Powiem więcej.  Wydaje mi się,  że jeżeli miałbym streścić chrześcijaństwo, zrobiłbym to wcześniej wypowiedzianym zdaniem :  dla każdego z nas Jezus jest koniecznie potrzebny.

 

„Wszystko mamy w Chrystusie -   wołał św. Ambroży. Chrystus jest dla nas wszystkim!

Jeśli chcesz opatrzyć swoje rany -  On jest lekarstwem.

Jeśli trawi cię gorączka - On jest źródłem wody.

Jeśli padłeś ofiarą niesprawiedliwości -  On jest sprawiedliwością.

Jeśli potrzebujesz pomocy -  On jest siłą.

Jeśli boisz się śmierci -   On jest życiem.

Jeśli pragniesz nieba -  On jest drogą.  

Jeśli chcesz uniknąć ciemności -  On jest światłem.  

Jeśli szukasz pokarmu -  On jest pożywieniem” (św. Ambroży).

 

Tak moi drodzy.  Chrystus jest dla nas wszystkim.  Dlatego obowiązkiem mojej wiary i potrzebą sumienia jest to dla niego,  zgłoszenie i wysławianie.  Z nim związane jest nasze przeznaczenie i zbawienie. To przekonanie,  że Chrystus stanowi centrum wszystkiego,  powinno przenikać całe nasze życie duchowe.  Problem Europy nękanej terroryzmem tkwi w tym,  że już nie chcemy szukać Chrystusa. Nie chcemy oddać czci Bogu, który stał się człowiekiem.  Natomiast padamy na kolana przed człowiekiem,  który robi z siebie Boga.  Wystarczy zobaczyć polityków z UE,  którzy dla nas chcą być Bogami poprawności jedynie słusznej dla zlaicyzowanej drogi.

 

Niepokój laickich, zbuntowanych umysłów i zagubienie, wywołane bolesnymi doświadczeniami, prowadzą nieuchronnie do stwierdzenia nieobecności Chrystusa.  Według mojego skromnego rozeznania wypływa jasne przesłanie.  Jeżeli dzisiaj Polska,  Europa  nie odnajdą  sobie dość  siły,  a przede wszystkim nie odkryją  potrzeby znalezienia Chrystusa jako Zbawiciela,  przegraliśmy wszystko co najpiękniejsze i   najważniejsze :  Chrystusa i jego Zbawienie.  Porzucając  Chrystusa,  odrzuciliśmy fundament naszej chrześcijańskiej tożsamości kulturowej.

 

 Chryste,  jedyny nasz Pośredniku!  Ty jesteś nam koniecznie potrzebny.  Jesteś nam potrzebny,  byśmy mogli się  stać synami przybranymi Ojca i odrodzić się w Duchu Świętym.  Jesteś nam potrzebny,  abyśmy zrozumieli co to znaczy miłosierdzie.  Jesteś nam potrzebny jako nauczyciel prawd wiecznych i jakie jest nasze przeznaczenie.  Jesteś nam potrzebny,  abyśmy rozumieli czym jest prawdziwa mądrość,  która przekracza granicę śmieszności reklam telewizyjnego konsumizmu.  Jesteś nam potrzebny,  Zwycięzco śmierci,  aby wyzwolić nas od rozpaczy i dać nam  pewność wieczności.  Jesteś nam potrzebny,  abyśmy zrozumieli czym jest prawdziwa miłość.

 

Moi kochani.  Jeżeli nie zrozumiemy, że Chrystus jest nam koniecznie potrzebny, będziemy jak tzw. „niewiniątka”, ofiarami islamskiej nawałnicy, lewactwa i rozwiązłości  bez wszelkiej granicy.  Obudźmy się!!!

 

Wasz Przyjaciel

 

 

 

03 kwietnia 2016
Ilość wyświetleń: