Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duspasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego;

- w czwartek – św. Jana Chrzciciela de la Salle, prezbitera.

 

2.Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, podczas którego można będzie uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia   w kościele wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. Osoby, które  w dniu przystąpiły do Komunii Świętej zyskują wielką łaskę - zupełne odpuszczenie kar i win. Ten dzień jest również świętem patronalnym Caritasu. Po Mszy św. zbierane będą ofiary do puszki na rzecz Caritas Diecezji Świdnickiej, która prowadzi różne dzieła charytatywne na terenie naszej diecezji – m.in. 6 jadłodajni (wydając 1300 posiłków dziennie), katolickie szkoły podstawowe, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice środowiskowe dla dzieci. Organizuje także zimowiska i kolonie letnie dla dzieci z Polski i dawnych Kresów.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlitwą naszą ogarniamy wszystkich powołanych i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium.

 

4.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Składam podziękowanie  mieszkańcom Bocznej za sprzątanie kościoła w minionym okresie. Obecnie dyżur przejmują mieszkańcy ulicy Rogoźnickiej. W tym tygodniu zapraszam następujące rodziny:

 

1.Hołówka Michał

2.Zielonka Zbigniew

3.Jaszowski Mariusz

4.Marciniak Mariola

5.Szafulska Halina

 

5.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

 

 

03 kwietnia 2016
Ilość wyświetleń: