Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

         - w środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

         - w czwartek – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.

 

2.Dziś po Mszy św. zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Również po Mszy św. można złożyć podpis na liście pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama Tata i Dzieci” służącą obronie tożsamości Małżeństwa  i Rodziny. Celem inicjatywy jest zebranie podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE małżeństwo będzie rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety, i odpowiednio do tego będzie rozumiane pojęcie rodziny. Do złożenia podpisu należy dołączyć dane osobowe i Pesel. Karty do podpisu są wyłożone na stoliku pod Obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

3.W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. zebranie dla rodziców tych dzieci.

 

4.Serdecznie dziękuję młodzieży naszej parafii i p. Krysi Baranek za roznoszenie opłatków w ubiegłą niedzielę. Osoby, które były nieobecne w domu podczas roznoszenia opłatków mogą nabyć je po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

5.Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritas – w cenie 5 zł małe. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na organizację wypoczynku zimowego i letniego dla dzieci z niezamożnych rodzin.

 

6.W najbliższym tygodniu będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła. W tym tygodniu Roraty: w poniedziałek, wtorek i czwartek.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć stroiki Bożonarodzeniowe.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do posprzątania kościoła zapraszam następujące rodziny:

 

1.Judziński Marek

2.Iwanicka Monika

3.Gąsewicz Aleksandra

5.Kopeć Wiesława

6.Duda Paweł

7.Cyga Alina

8.Ślipko Beata

9.Pożoga Danuta 

Na kwiaty:

Buda Krystyna

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na nadchodzący tydzień.

 

 

Na Mszy św. w ramach kazania czytany jest List pasterski Biskupa Świdnickiego na Adwent 2016 r. - do zapoznania na stronie Diecezji Świdnickiej.

04 grudnia 2016
Ilość wyświetleń: