Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji świdnickiej.

 

2.Dzisiejsza niedziela - to niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

 

3. Nabożeństwa Majowe przed każdą Mszą św. o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Natomiast w Górnym Goczałkowie Majówka pod Krzyżem o godz.18.00 w dni powszednie, a w niedzielę i święta o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do śpiewu Litanii Loretańskiej i oddawania czci Matce Najświętszej oraz do powierzania Jej wszystkich naszych trosk i problemów.

 

4.W czwartek o godz. 15.30 odbędzie się próba dla dzieci pierwszokomunijnych. Natomiast we wtorek na godz. 18.00 zapraszam ojców dzieci komunijnych do pomocy przy przeniesieniu Figury Matki Bożej Saletyńskiej spod starej plebanii na plac kościelny.

 

5.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 09.30 – w ramkach kazania odbędzie się przedstawienie o Objawieniu Matki Bożej Fatimskiej w związku z przypadającą 100-tną rocznicą objawień. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, byśmy na nowo odczytali przesłanie Matki Bożej – tak aktualne w obecnych czasach.

 

6.W tym tygodniu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

7.Zapowiedzi przedślubne:

- Paweł Piotr Lesiński, zamieszkały: Strzegom, ul. Świdnicka 14/6 i Partycja Anna Jedynak, zamieszkała: Goczałków, ul. Parkowa 11/3 – zapowiedź pierwsza.

 

8.Serdecznie dziękuję Radzie Parafialnej w osobach: p.Ewie Miałkowskiej, p.Anecie Zaskórskiej p. Marioli i Andrzejowi Herbikom za zorganizowanie zabawy karnawałowej, z której dochód został przeznaczony na zakup foteli – dla celebransa i koncelebransów. Bóg zapłać. Jednocześnie dziękuję za transport foteli p. Stanisławowi Wilczakowi, z którym w dniu wczorajszym przywiozłem je ze Swarzędza, gdzie były wykonywane na zamówienie. Dziękuję również wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji balu oraz uczestnikom zabawy, dzięki którym Rada Parafialna mogła pozyskać środki finansowe na nowe fotele. Bóg zapłać. Natomiast z ofiar składanych na bieżące potrzeby Kościoła został zakupiony nowy odkurzacz. Wszystkim Darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za złożone na ten cel ofiary.

 

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję mieszkańcom Strzegomskiej za sprzątanie kościoła w minionym okresie. Obecnie dyżur przejmują mieszkańcy ulicy Bocznej. W tym tygodniu zapraszam rodziny:

 

1.Witka Edyta

2.Starostecka Krystyna

3.Miksa Anna

         4.Kuźma Bożena

         5.Stosik Agnieszka

Na kwiaty: Nowak Stanisława

        Michałowska Marta

 

10.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na nadchodzący nowy tydzień.

07 maja 2017
Ilość wyświetleń: