Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

         - w środę – św. Andrzeja, Apostoła

         - w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

 

2.Dziś poświęcenie opłatków, które młodzież od godz. 14.00 rozniesie do naszych domów.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.15. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek.

 

4.Przyszła niedziela z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzona w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz siedemnasty jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W związku z tym po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. można złożyć podpis na liście pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama Tata i Dzieci” służącą obronie tożsamości Małżeństwa i Rodziny. Celem inicjatywy jest zebranie podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że    w prawie UE małżeństwo będzie rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety i odpowiednio do tego będzie rozumiane pojęcie rodziny. Do złożenia podpisu należy dołączyć dane osobowe i Pesel.

 

5.Są już do nabycia świece wigilijne Caritas – w cenie 12zł duże i 5 zł małe. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na organizację wypoczynku zimowego i letniego dla dzieci z niezamożnych rodzin.

 

6.Serdecznie dziękuję paniom: Marioli Sulikowskiej, Elżbiecie Jankowskiej i Wandzie Radom za przygotowanie wianków do dekoracji adwentowej.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do posprzątania kościoła zapraszam następujące rodziny:

 

1.Biela Beata

2.Adamowicz Mirosława

3.Staszczyk Marek

4.Panok Jolanta

Na kwiaty: Nowosad Janina

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na nadchodzący tydzień.

 

 

 

Apel o niezastąpiony lek!

W związku z zwiększonym zapotrzebowaniem na krew przez Szpitalne Banki Krwi zwracamy się z prośbą do Ludzi Dobrego Serca o Dar Krwi. Jeżeli jesteś zdrowy, masz od 18 do 65 lat, ważysz więcej niż 50 kg – przyjdź do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu lub na Ekipy Wyjazdowe i oddaj krew. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić. Jedno oddanie krwi może uratować aż 3 osoby. Ludzie w Szpitalach czekają na ten bezcenny lek, aby móc powrócić do zdrowia.

Dyrektor
Regionalnego Centrum
Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Wałbrzychu
Oraz Diecezjalny Duszpasterz HDK

 

27 listopada 2016
Ilość wyświetleń: