Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

 

1.Dziś ostatnie Gorzkie żale o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym. Natomiast Droga Krzyżowa w piątek o godz. 09.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

W piątek obowiązuje post ścisły - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie do trzech posiłków. W sobotę przychodzimy na Liturgię Wielkiej Soboty ze świecami.

 

2.Są do nabycia świece Caritasu – Paschaliki w cenie 5 zł.

 

3.W tym tygodniu odwiedzę chorych, by mogli skorzystać ze spowiedzi przedświątecznej.

 

4.W minionym tygodniu została przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont naszego kościoła. Wszystkim Ofiarodawcom za złożony dar serca składam wielkie Bóg zapłać, a osobom, które dokonały zbiórki serdecznie dziękuję za trud i poświęcony swój czas. Łącznie w tym miesiącu zebraliśmy kwotę 6720zł: z ul. Strzegomskiej 1460zl, z ul. Szkolnej 370zł, z ul. Parkowej 390zł, ze Starego Osiedla 670 zł, z ul. Bocznej 420 zł, z ul. Rogoźnickiej 850zł, z ul .Kolejowej 590zł, z Nowego Osiedla 1220zł, z Górnego Goczałkowa 750zł. Zebrana kwota została przekazana skarbnikowi Komitetu Remontu Kościoła – p. Krystynie Ślemp. Tym samym pragnę uspokoić tych nielicznych Parafian, którzy obawiają się, że pieniądze zostaną wykorzystane na inne cele niż remont kościoła. No cóż zawsze znajdą się nieufni, być może sami mają takie doświadczenia życiowe.

 

5.Zakład pogrzebowy „Kalia” – administrator naszych cmentarzy, wprowadza obowiązkową segregację śmieci od dn. 21.03.2016r. Na pojemnikach znajdują się naklejki dla poszczególnych rodzajów odpadów z wykazem co należy wrzucać do pojemników. Segregacja związana jest z nową ustawą śmieciową oraz podwyżką opłat za wywóz śmieci ustaloną przez Urząd Miasta w Strzegomiu. Koszt wywozu śmieci wynosić będzie 440zł miesięcznie, co daje kwotę rocznej opłaty 5280zł. Administrator cmentarzy nie wnosi podwyżki opłat za groby. Natomiast jeżeli Parafianie i osoby odwiedzające groby swoich bliskich nie będą segregować odpadów to koszt wywozu śmieci wzrośnie o 100%, co będzie wiązało się z podwyżką opłat za groby. Administrator prosi o dokonywanie opłat za groby i powiadomienie bliskich oraz znajomych, którzy mają groby na naszych cmentarzach, a nie mieszkają w Goczałkowie o wprowadzonej obowiązkowej segregacji odpadów.

 

6.Dziękuję za wykonanie Palmy Wielkanocnej p.Dagmarze Kopeć oraz p.Agnieszce Wawocznej i p. Wojciechowi Kopciowi. Bóg zapłać.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zwiększona ilość osób sprzątających ze względu na Święta. Zapraszam następujące rodziny:

- czwartek w godzinach przedpołudniowych:

1.Dydyk Celina

2.Przerada Wanda

3.Leszczyńska Krystyna

4.Chmiel Rozalia

5.Szweczyk Teresa

- w sobotę (po święceniu pokarmów – od 11.15 do 12.15):

1.Radom Piotr

2.Wilk Iwona

3.Zym Maria

4.Banaszczyk Zbigniew

5.Zym Janina

6.Tomczyńska Irena

Na kwiaty:

Hopek Agnieszka

Kołodyńska Krystyna

Musiał Wiesława

Kluczyńska Pelagia

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na czas przeżywania Świętego Triduum Paschalnego.

 

UWAGA!

Porządek TRIDUUM PASCHALNEGO (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego) zamieszczony został w zakładce WYDARZENIA

 

20 marca 2016
Ilość wyświetleń: