Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

1.Dziś rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Do środy włącznie przed każdą Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 19.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie posiłków do trzech: dwa lekkie i jeden do syta. W piątek rano Droga Krzyżowa o godz. 09.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do Liturgii Męki Pańskiej o godz. 17.00. Po Liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 20.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 10.00 i 11.00, a w Górnym Goczałkowie o godz. 10.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.30 do 18.00. O godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przynosimy świece. Rozpoczęcie Liturgii przy ognisku obok Groty. W niedzielę Msza św. Rezurekcyjna o godz. 06.00 z procesją wokół kościoła oraz dwie Msze św. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 09.30 i 11.00.

 

2.Dziś Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

 

3.Firma Pogrzebowa Kalia informuje, że wodę na cmentarzu będzie można czerpać od najbliższej środy, ze względu na wymianę zużytej pompy na nową.

 

4.Kościół nasz zdobią piękne Palmy Wielkanocne. Jedna z nich została wykonana przez Radę Sołecką w osobach: p.Danuta Branicka, p.Monika Iwanicka, p.Krzysztof Grondowski, p.Mariusz Branicki, p.Wacław Marciniak oraz p.Anna Grondowska, a druga przez nauczycielkę plastyki p.Annę Magrean oraz dzieci Zespołu Szkół w Goczałkowie. Wszystkim zaangażowanym w wykonanie palm serdecznie dziękuję – Bóg zapłać.

 

5.Bardzo dziękuję p.Janowi Sulikowskiemu za wywiezienie gruzu po wstawianych drzwiach.  Została zamontowana II Stacja Drogi Krzyżowej z piaskowca. Fundatorem tej stacji jest p. Mirosław Demkiewicz. Gdyby były osoby chętne do ufundowania kolejnych stacji mogą zgłaszać się do zakrysii po Mszach św. Koszt jednej stacji wynosi 1200 zł.

 

6.Zapowiedzi przedślubne:

- Artur Stanisław Matusiak, zamieszkały: Goczałków, ul. Strzegomska 51c/1 i Angelika Agnieszka Wika, zamieszkała: Goczałków, ul. Strzegomska 51c/1 – zapowiedź trzecia.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę o dwukrotne sprzątanie kościoła:

- środę proszę rodziny:

               1.Miedziak Zygmunt

               2.Pytko Regina

               3.Ślęczkowski Jacek

4.Piekarska Alfreda

5.Błachaniec Maria

6.Sobusiak Danuta

7.Zielonka Mariusz

- w sobotę od godz. 11.15 do 12.15

1.Babiarz Dorota

2.Jędrzejewski Paweł

3.Przytocka Danuta

4.Wilczak Kazimierz

5.Niemiec Wioletta

Na kwiaty:

Baszak Teresa

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na nadchodzący Wielki Tydzień i przeżywanie Triduum Paschalnego.

 

 

UWAGA

Program Triduum Paschalnego i Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego znajduje się w zakładce "Wydarzenia", a ważne informacje dotyczące łask płynących z różnych form kultu Miłosierdzia Bożego znajdują się w zakładce "Warto przeczytać".

09 kwietnia 2017
Ilość wyświetleń: