Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstapienia Pańskiego

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego

                              Patrona Polski i Diecezji Świdnickiej;

- w sobotę – św. Macieja, Apostoła, święto;

- w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

2.Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 16.30. Natomiast Majówka w Górnym Goczałkowie w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do kultywowania wielowiekowej tradycji śpiewu Litanii Loretańskiej ku czci Najświętszej Maryi Panny.

 

3.W środę i w piątek o godz. 15.30 odbędzie się próba dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W środę po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci Pierwszej Komunii Świętej.

 

4.W związku z projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” organizuje akcję zbierania podpisów. Podpisy będą zbierane w zakrystii przez cały miesiąc maj. Na listę należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania, Pesel i złożyć podpis. Serdecznie proszę wszystkich wierzących o opowiedzenie się za ochroną życia.

 

5.W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz składamy ofiary w kopertach na bieżące potrzeby Kościoła. W tym tygodniu zostanie dokonana zbiórka na miesiąc maj w związku   z planowanym remontem kościoła.

 

6.Na dzień 24.05.2016r. dzieci Pierwszej Komunii udają się z pielgrzymką do Krakowa Łagiewnik. Chętne osoby z parafii mogą zapisywać się po Mszy św. w zakrystii. Przewidywany koszt ok. 70 zł.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam następujące rodziny:

 

1.Oleksiak Katarzyna

2.Witka Dariusz

            3.Witka Mateusz

4.Grondowska Anna

Na kwiaty: Brudna Julia

 

8.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

 

08 maja 2016
Ilość wyświetleń: