Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

         - w sobotę – św. Kazimierza Królewicza, święto.

 

2.W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie nowo postawionego Krzyża przy cmentarzu, który został ofiarowany przez p. radnego Tadeusza Zarzyckiego. W imieniu własnym i wszystkich Parafian serdecznie dziękuję  p. Tadeuszowi za okazany dar serca i ufundowanie nowego Krzyża – symbolu naszej świętej wiary. Bóg zapłać.

W związku z tym, że po Mszy św. udamy się na plac przy cmentarzu zmiana tajemnic Żywego Różańca nastąpi 10 minut przed Mszą św.

Od dzisiejszej niedzieli do 04 marca modlimy się o trzeźwość narodu.

 

3.W środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który będzie trwał 40 dni - do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej włącznie. W środę Msze św. z posypaniem głów popiołem godz. 09.00 i 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i dwa posiłki lekkie  oraz jeden do syta. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 16.15, Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Po Mszy spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców.

 

5.W przyszłą niedzielę Gorzkie żale o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym. Taca z Gorzkich zali przeznaczona zostanie na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę następujące rodziny:

 

1.Jaszowska Stanisława

2.Wojtas Elżbieta

3.Czeretowicz Magdalena

4.Czeretowicz Janusz

5.Sroka Wioletta

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na nadchodzący tydzień.

 

26 lutego 2017
Ilość wyświetleń: