Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek – Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej

             Patronki Polski;

- w środę – św. Floriana, męczennika;

- w piątek – św. Apostołów Filipa i Jakuba, święto;

- w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

2.Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 16.30. Natomiast Majówka w Górnym Goczałkowie w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do kultywowania wielowiekowej tradycji śpiewu Litanii Loretańskiej ku czci Najświętszej Maryi Panny.

 

3.W środę o godz. 15.30 odbędzie się próba dzieci dla przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

4.Strzegomskie Centrum Kultury informuje, że dn. 3 maja odbędą się  w Strzegomiu obchody 225 Rocznicy Konstytucji 3 maja oraz 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30 w kościele Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu.

 

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.W czwartek oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium, a po Mszy św. spotkanie członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

6.W związku z projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, organizuje akcję zbierania podpisów. Podpisy będą zbierane w zakrystii przez cały miesiąc maj. Na listę należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania, Pesel i złożyć podpis. Serdecznie proszę wszystkich wierzących o opowiedzenie się za ochroną życia.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam następujące rodziny:

 

1.Piekarska Justyna

2.Chrobak Halina

3.Ponulak Bogumiła

4.Nieródkiewicz Barbara

5.Jankowska Elżbieta

 

8.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

 

01 maja 2016
Ilość wyświetleń: