Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

         - w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w sobotę – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

- w niedzielę – św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska.

 

2.Dziś przypada XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszach św. zbiórka do puszki  z przeznaczeniem dla stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia – młodzieży uzdolnionej a pochodzącej z niezamożnych. Pragnę nadmienić, że nasza parafia posiada 1 stypendystką tej fundacji. Wszystkim Ofiarodawcom z góry serdecznie dziękuję.

 

3.Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych: dzieci, młodzież, dorosłych.

 

4.W tym tygodniu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna  z przeznaczeniem na remont kościoła. Rozpoczął się drugi etap prac związanych z odwodnieniem kościoła. Proszę o zachowanie bezpieczeństwa i poruszać się wokół kościoła po wyznaczonych miejscach. W poniedziałek nastąpi wymiana ławek. W związku z tym proszę o pomoc w wyniesieniu ławek rodziców dzieci Pierwszej Komunii Świętej oraz innych mężczyzn, którzy dysponują czasem. Ławki należy wynieść z kościoła o godz. 15.00. Od wtorku zostanie poddana czyszczeniu, wyrównaniu i polerowaniu posadzka w kościele. Po tym zostaną zamontowane ławki, które zostały ofiarowane z Holandii. Transport tych ławek pokrył p. Jerzy Radom, za co serdecznie dziękujemy. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi ten dar serca. Ze względu na renowację posadzki Różaniec i Msze św. w najbliższym tygodniu będą sprawowane w kaplicy.

 

5.W przyszłą niedzielę nastąpi liczenie wiernych na Mszach św.

 

6.Zapowiedzi przedślubne:

- Marek Michał Bieniek, zamieszkały: Goczałków, ul. Strzegomska 5/3 i Magdalena Edyta Berezińska, zamieszkała: Jawor, ul. Piastowska 15/8 – zapowiedź pierwsza.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam rodziny:

 

1.Zielonka Norbert

2.Byczek Małgorzata

3.Czechowska Jadwiga

4.Sawicka Jolanta

 

8.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

 

09 października 2016