Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedziele Zwykłą

 

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

            - we wtorek – św. Franciszka z Asyżu;

            - w środę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- w piątek – Matki Bożej Różańcowej.

 

2.Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych: dzieci, młodzież, dorosłych. Za pobożne odmówienie Różańca w kościele bądź w rodzinie można otrzymać odpust zupełny.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 16.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają różańce. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

 

4.W najbliższą niedzielę przypada XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszy św. o godz. 09.30 uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz uczniowie szkoły podstawowej zaprezentują okolicznościowe przedstawienie artystyczne związane z Dniem Papieskim. Serdecznie wszystkich zapraszam. Po każdej Mszy św. zostanie dokonana zbiórka do puszki z przeznaczeniem dla stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 

5.W wyniku przeprowadzonej zbiórki na rozwój Radia Rodzina zebraliśmy kwotę 120 zł. Wszystkim Ofiarodawcom za okazany dar serca składam wielkie Bóg zapłać.

 

6.Na pomniku Państwa Pawłowskich zostały znalezione okulary, które można odebrać po Mszy św. w zakrystii.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam rodziny:

 

1.Kondrat Teresa

2.Woźniak Alina

3.Leja Halina

4.Prokopowicz Bożena

Na kwiaty:

Sadowska Jadwiga

Zarzycka Stefania

 

8.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 

Apel Biskupa Świdnickiego w związku z październikową modlitwą różańcową - do odczytania w niedzielę, 2 X w ramach ogłoszeń parafialnych

Umiłowani Diecezjanie,

październik to czas w którym poświęcamy naszą uwagę modlitwie różańcowej. Wielokrotnie w historii świata, naszej Ojczyzny ale także w naszych osobistych losach mieliśmy okazję przekonać się jaka jest skuteczność tej prostej w formie modlitwy. Powtarzane z wiarą w orędownictwo Matki Bożej słowa: „Zdrowaś Mario” połączone z rozważaniem poszczególnych tajemnic były i są nadal wyjątkowym środkiem, który ma nadzwyczajną moc przemiany ludzkich serc i dziejów.  Matka Boża w Fatimie, wskazywała obok pokuty na różaniec, jako tę modlitwę, która skutecznie przyczynia się do nawrócenia grzeszników.

Na progu października, w Roku Miłosierdzia zachęcam Was, drodzy Bracia i Siostry, do codziennej modlitwy różańcowej. Niech Różaniec odmawiany wspólnie w świątyniach, rodzinach a także prywatnie stanie się uczynkiem miłosierdzia wobec wszystkich, którzy potrzebują modlitwy.

Wraz z zachętą do modlitwy przypominam o podjętym i trwającym w naszej diecezji dziele Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Wielu z nas zdeklarowało się, że przystępując do tego modlitewnego dzieła podejmie obowiązek codziennego odmawiania jednego dziesiątka Różańca w intencji Ojczyzny. Mamy świadomość, że dzieło nowej ewangelizacji i związany z nią świadomy powrotu do praktykowania życia wiary wielu ochrzczonych a także troska o wyrastające z gleby Ewangelii wartości, o które będzie oparty ład moralny i społeczny na naszej ojczystej ziemi jest bardzo aktualny. Wiele zależy od naszego osobistego zaangażowania, od naszego zapału, od naszej wytrwałej modlitwy, dzięki której osobiście dane nam będzie dochować wierności Bogu i Kościołowi ale także dzięki której wyprosimy dar przemiany życia dla tych, którzy trwają w grzechu odrzucając Boże przykazania.

Zachęcam każdego, by w październiku, poświęcił swój czas i w trosce o los doczesny i wieczny swój, swoich bliskich, naszej Ojczyzny i świata przez modlitwę różańcową, za przyczyną Matki Najświętszej, upraszał tak bardzo potrzebne Boże miłosierdzie.

 

 

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

02 października 2016
Ilość wyświetleń: