Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

            - w środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto;

            - w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

- w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa;

- w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

 

2.Wierni, którzy do 08 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

3.Dziękuję dzieciom, młodzieży i dorosłym za tak liczny udział i piękną postawę modlitewną podczas Nabożeństw Różańcowych. Niech Matka Boża Różańcowa hojnie wynagrodzi wypraszając u Swojego Syna obfitość Jego łaski dla wszystkich uczestników tego nabożeństwa.

 

4.W tym tygodniu Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 16.30. Do modlitwy za zmarłych zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic wg następującego porządku:

 

07.11 (poniedziałek) – Strzegomska

08.11 (wtorek) – Szkolna,  Kolejowa

09.11 (środa) – Goczałków Górny

10.11 (czwartek) – Parkowa,  Stare Osiedle

11.11 (piątek) – Nowe  Osiedle

12.11 (sobota) – Boczna,  Rogoźnicka

 

5.W ubiegłą niedzielę na potrzeby misji zebraliśmy kwotę 150 zł.  Natomiast w Uroczystość Wszystkich Świętych przeprowadzona została zbiórka do puszki na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Zebraliśmy kwotę 420 zł. Za okazany dar serca wszystkim Ofiarodawcom składam wielkie Bóg zapłać. Serdecznie dziękuję również członkom Towarzystwa Przyjaciół Seminarium i młodzieży: Alicji Riss, Wiktorii Głuch, Paulinie Grondowskiej i Dorocie Taracińskiej za przeprowadzenie tej zbiórki.

 

6.W tym tygodniu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na remont kościoła. Natomiast przyszła niedziela jest Dniem Solidarności  z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. zbiórka do puszki z przeznaczeniem dla chrześcijan w Iraku.

 

7.W piątek, z racji Święta Niepodległości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

8.Rada Rodziców Zespołu Szkół w Goczałkowie organizuje zabawę andrzejkową w dn. 26.11.2016. Dochód z zabawy przeznaczony będzie na potrzeby szkoły. Koszt biletu od pary 160 zł. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły (budynek gimnazjum). Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie.

Dyrektor Zespołu Szkół w Goczałkowie i organizatorzy zapraszają mieszkańców Goczałkowa na Apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość odbędzie się w sali wiejskiej 10.11.2016 o godz. 11.00.

 

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam rodziny:

 

1.Bień Paweł

2.Wawoczna Agnieszka

3.Tyczka Krystyna

4.Sikora Barbara

 

10.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na nadchodzący tydzień.

 

KOMUNIKAT BISKUPA ŚWIDNICKIEGO Z RACJI AKTU PRZYJĘCIA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA ORAZ ZAKOŃCZENIA NADZWYCZAJNEGO JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA

 

Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w sobotę 19 listopada, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy, w tym również przedstawiciele władz. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii należy odprawić nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

W związku z tym, proszę by nowenna w naszej diecezji rozpoczęła się w czwartek, 10 listopada i zakończyła się w piątek, 18 listopada. Zachęcam wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w uroczystościach w Łagiewnikach oraz do włączenia się w modlitewne przygotowanie poprzez udział w Nowennie. Jednocześnie proszę by w niedzielę, 20 XI w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na zakończenie każdej Mszy św. został odczytany jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przy tej okazji pragnę poinformować, iż z zgodnie w wolą Ojca Świętego Franciszka, niedziele 13 XI w świdnickiej katedrze, oraz w pozostałych wyznaczonych w diecezji kościołach jubileuszowych, odbędzie się celebracja zakończenia Roku Miłosierdzia.

W duchu wdzięczności Bogu za Jego miłosierdzie, a zwłaszcza łaski udzielone nam grzesznym w Roku Jubileuszowym z serca błogosławię.

+Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

06 listopada 2016
Ilość wyświetleń: