Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w piątek – Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

 

2.Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Z tej okazji w przyszłą niedziele zbiórka do puszki na potrzeby misji.

 

3.We wtorek przypada w naszej parafii wieczysta Adoracja, którą rozpoczniemy o godz. 15.00.

 

4.Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych: dzieci, młodzież, dorosłych.

 

5.Zbliżają się dni szczególnej pamięci o zmarłych. Można składać kartki wypominkowe, które wyłożone są na stoliku pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Proszę, aby na kartkach wypominkowych oprócz imion naszych zmarłych zamieszczać nazwę ulicy zamieszkania osoby czy rodziny składającej wypominki. W listopadzie będziemy zapraszać do wspólnej modlitwy wypominkowej wiernych z poszczególnych ulic naszej parafii.

 

6.Od soboty do Uroczystości Wszystkich Świętych będą sprzedawane kwiaty i znicze przy cmentarzu parafialnym przez Firmę Pogrzebową Kalia. Częściowy dochód ze sprzedaży kwiatów i zniczy zostanie przeznaczony na remont kościoła. Jednocześnie administrator cmentarza przypomina o segregacji śmieci do pojemników na cmentarzach. W ostatnim okresie znaczna część śmieci jest wrzucana do pojemników bez segregacji.

 

7.Zostały odnowione ławki. Dziękuję p. Stanisławowi Wilczakowi za zamontowanie i odnowienie ławek oraz p. kościelnemu i rodzicom dzieci komunijnych za pomoc przy wnoszeniu ławek do kościoła i na chór. Bóg zapłać

 

8.Zapowiedzi przedślubne:

- Marek Michał Bieniek, zamieszkały: Goczałków, ul. Strzegomska 5/3  i Magdalena Edyta Berezińska, zamieszkała: Jawor, ul. Piastowska 15/8 – zapowiedź trzecia.

 

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam rodziny:

 

1.Podlewska Bożena

2.Bochenek Piotr

      3.Grobelny Grzegorz

4.Byczek Bernadeta

5.Dudyk Paweł

6.Kudlińska Wilhelmina

Na kwiaty:

Bieszczad Teresa

 

 

10.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

 

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z III Rekolekcjami Diecezjalnymi

Umiłowani Diecezjanie,

 

przybliża się uroczyste zakończenie Roku Miłosierdzia. Za nami Wielka Pokuta Polaków na Jasnej Górze a przed nami narodowy Akt oddania się Chrystusowi w krakowskich Łagiewnikach. W naszej diecezji czas jubileuszowej łaski chcemy przeżyć wspólnie w ramach III Rekolekcji Diecezjalnych organizowanych pod hasłem „Bóg wskrzesza miłosierdziem”. Prowadzącym rekolekcje tym razem będzie ks. Krzysztof Kralka SAC, znany konferencjonista i ewangelizator. Swoje rekolekcyjne skupienie będą mieli najpierw w Wambierzycach księża i siostry zakonne. Na sobotę, 5 listopada, do hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu zapraszam gorąco młodzież naszej diecezji a dzień później na niedzielę, 6 listopada, do tego samego miejsca zapraszam Was drodzy diecezjanie. Poprzednie rekolekcje pokazały, że czas spotkania osób z różnych parafii i wspólnot owocuje duchowym ożywieniem i wzmacnia ewangelizacyjny zapał. Zachęcam każdego, by skorzystał z daru rekolekcji związanych z wyjątkowym doświadczeniem niepowtarzalnej wspólnoty Kościoła zgromadzonego na słuchaniu Ewangelii i celebrowaniu Eucharystii. Udział w rekolekcyjnych spotkaniach związany jest z wcześniejszą rejestracją, której dokonać należy przez stronę internetową diecezji.

Zapraszając Was Drodzy do Wałbrzycha, proszę duszpasterzy i świeckich liderów, by pomogli wszystkim chętnym włączyć się w diecezjalne, świętowanie czasu rekolekcji.

Dziękując Bogu za Jego dzieła, powierzam każdego Matce Bożej Miłosierdzia i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

                                                                                                                 + Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

23 października 2016
Ilość wyświetleń: