Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Pielgrzymka do Krakowa Łagiewnik 24.05.2016r.

 

        Dnia 24.05.2016r. odbyła się pielgrzymka do Światowego Centrum Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach w związku z trwającym aktualnie Rokiem Miłosierdzia. Łącznie w pielgrzymce uczestniczyło 75 osób: dzieci Pierwszej Komunii Świętej z opiekunami   i młodzież gimnazjum. Pielgrzymka została zorganizowana przez ks. Krzysztofa Zielińskiego i p. katechetkę Ewę Miałkowską, w związku z trwającym aktualnie Rokiem Miłosierdzia.

Po przyjeździe uczestniczyliśmy  we Mszy świętej w  łagiewnickiej bazylice. Mszy św. przewodniczył kustosz sanktuarium, przy udziale wielu kapłanów z różnych zakątków naszej Ojczyzny. Mszę świętą w naszej intencji sprawował ks. Krzysztof Zieliński, proboszcz naszej parafii.

     W trakcie homilii kaznodzieja podkreślił min., aby żyć każdego dnia żyć trzema, słowami „Jezu, ufam Tobie”.Po Eucharystii uczestniczyliśmy w spotkaniu z siostrą zakonną posługująca w sanktuarium. Siostra w ciekawy sposób przekazała cenne informacje z życia siostry Faustyny oraz treść orędzia, które pozostawił w tym miejscu Pan Jezus. Po prelekcji zwiedzaliśmy całe sanktuarium:: kaplicę z cudownym Obrazem „Jezus, ufam tobie” i relikwiami s. Faustyny, bazylikę z dolnymi kaplicami, celę, z wyposażeniem w przedmioty, które służyły siostrze Faustynie  w codziennym zakonnym życiu. Po przerwie na obiad i zakup pamiątek uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Po opuszczeniu sanktuarium udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II, gdzie mogliśmy zobaczyć min.. zakrwawioną sutannę  z zamachu na Jana Pawła II. Po pozostawieniu intencji w tym wyjątkowym dla nas miejscu powróciliśmy pełni wrażeń  i duchowego bogactwa do naszej parafii, gdzie na co dzień mamy żyć orędziem Bożego Miłosierdzia.

 

24 maja 2016
Ilość wyświetleń: