Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Wakacje 2013 - Verona i Zduny

W dniach 15.07-20.07.2013r. dziewczęta z naszego gimnazjum przebywały wraz z ks. Krzysztofem Zielińskim na rekolekcjach, połączonych z wypoczynkiem wakacyjnym we Włoszech. Dominika, Oliwia, Magdalena i Klaudia, oprócz nauki rekolekcyjnej, miały okazję zwiedzić dwa miasta włoskie: Veronę i  Mantowę. Pobyt w Veronie dał dziewczętom sposobność do szczególnego apostolatu, bowiem pomagały one siostrom zakonnym w zorganizowaniu pobytu dla włoskich dzieci na półkolonii.  Jednego dnia uczestniczki wyjazdu miały okazję odczuć jak opala włoskie słońce i poleniuchować na plaży.

 

Natomiast w dniach 5.08-10.08.2013r. ministranci z naszej parafii oraz dziewczęta, które są zaangażowane w życie parafialne, w ramach wakacyjnego wypoczynku przebywali w Zdunach. Opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawował ks. Ryszard Matkowski. Podczas pobytu chłopcy z drużyny ministrantów brali udział w kilku bardzo wymagających treningach oraz turnieju „Wakacje 2013”, który odbył się w Cieszkowie. Nasza drużyna zajęła III miejsce.

Każdego dnia uczestnicy obu wyjazdów brali udział we Mszy św., wspólnie się modlili, pogłębiając więź z Panem Bogiem. Wypoczywający powrócili pełni wrażeń i duchowego bogactwa.

Wyjazdy zostały zorganizowane przez ks. Rezydenta oraz ks. Proboszcza, za co składamy wielkie  Bóg zapłać.

 

26 sierpnia 2013