Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

  • ks. mgr  Franciszek Pyznar (od 01.09.1946 do 09.10.1954)

  • ks. mgr Antoni Adamski (od 01.08.1968 do 17.08.1980)

    - ur. 20.02.1933 r. w Moskach (Archidiecezja Poznańska)

    - święcenia kapłańskie otrzymał 23.06.1957 r. w katedrze wrocławskiej

    - od 1972 r. do 1980 proboszcz Parafii Narodzenia N.M.P. w Goczałkowie

  • ks. prałat Zbigniew Michalewicz (od 18.08.1980 do 28.10.2004)

    - ur. 1.02.1942 r. w Zbarzewie k. Leszna

    - dn. 24.06.1967 r. z rąk ks. Arcybiskupa Bolesława Kominka otrzymał święcenia kapłańskie w Katedrze Wrocławskiej

    - tuż po święceniach pełnił funkcję duszpasterza w parafii św. Jadwigi w Złotoryi, w 1970 r. został skierowany do Wrocławia, a od 1974 r. przebywał w Lubaniu (parafia Trójcy Przenajświętszej). W 1977 r. został skierowany do pracy w Bierutowie, a następnie do Parafii Garnizonowej pw. Św. Krzyża w Jeleniej Górze

    - dn. 18.08.1980 został proboszczem Parafii pw. Chrystusa Króla w Goczałkowie, gdzie swą posługę pełnił przez 24 lata

    - po 10 latach zmagań z chorobą zmarł 03.12.2010 r., pogrzeb zgodnie z przedśmiertną prośbą odbył się w Goczałkowie dn. 08.12.2010 r.

  • ks.mgr Stanisław Skrzypek (od 28.11.2004 do 25.06.2007)

  • ks.mgr Marian Kujawski (od 25.06.2007 do 27.06.2011)

  • Proboszcz ks.mgr Krzysztof Zieliński (od 27.06.2011)

  • Rezydent ks.dr Ryszard Matkowski (od 08.2011)

Duszpasterze