Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w środę – św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

- w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

2.Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło składając po Mszy św. ofiary do puszki. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

 

3.W tym tygodniu Roraty: we wtorek, w środę i czwartek. Również w tym tygodniu zostanie dokonana zbiórka pieniężna na remont kościoła. Natomiast w niedzielę składamy ofiary w kopertach z imieniem i nazwiskiem na bieżące potrzeby Kościoła.

 

4.Są do nabycia świece Caritas – małe w cenie 5 zł, duże w cenie 12 zł. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na wypoczynek dla dzieci z niezamożnych rodzin, organizowany przez Caritas.

 

5.Bardzo dziękuję p. Krystynie Baranek oraz dzieciom i młodzieży za roznoszenie opłatków w minioną niedzielę. Wszystkim Parafianom Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

 

6.Towarzystwo Przyjaciół Seminarium organizuje spotkanie opłatkowe dnia 13.01.2018r. od godz. 16.00. Natomiast Rada Parafialna organizuje zabawę karnawałową w dniu 10.02.2018r. od godz. 19.00. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Ewy Miałkowskiej i p. Marioli Herbik.

 

7.Dyrektor Szkoły Podstawowej wraz z Radą Rodziców serdecznie zapraszają wszystkim Parafian na Jarmark Bożonarodzeniowy od godz. 16.00 - w dniu dzisiejszym w sali wiejskiej.

 

8.Dn. 16.12.2017 o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się kolejne przedświąteczne spotkanie seniorów sołectwa Goczałków. W programie: poczęstunek i omówienie spraw organizacyjnych klubu. Sołtys i Rada Sołecka zapraszają również wszystkich tych seniorów, którzy jeszcze nie mieli okazji być na spotkaniu klubu.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

1.Cwynar Halina

2.Marciniszyn Janina

3.Przytocka Halina

4.Jawilak Teresa

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na II Tydzień Adwentu.

 

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękuję p.Łukaszowi Klasie, p.Krzysztofowi Zymowi i p.Ryszardowi Radomowi za montaż sześciu Stacji Drogi Krzyżowej. Pozostałe stacje będą zamontowane w późniejszym terminie. Fundatorami poszczególnych stacji są następujące osoby:

I – Ks. Proboszcz

II – Pan Mirosław Demkiewicz

III – Pani Ewa Miałkowska

IV – Pani Teresa Jawilak

V i VI – Pan Jerzy Radom

VII – Państwo Regina i Marek Pytko

VIII – Firma Pogrzebowa Kalia

IX – Rada Parafialna

X – Żywy Różaniec

XI – Państwo Ewelina i Grzegorz Radomowie

XII – Pan Jan Sulikowski

XIII – Państwo Mariola i Andrzej Herbikowie

XIV – Pani Jadwiga Buszta

 

Za ufundowanie tak pięknych Stacji Drogi Krzyżowej składam Ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać. Pragnę nadmienić, iż nazwiska fundatorów oraz nazwy grup fundujących stacje zostaną naniesione na poszczególne stacje po zakończonych pracach montażowych.

 

10 grudnia 2017
Ilość wyświetleń: