Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na  Niedzielę Trójcy Świętej

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- poniedziałek – nawiedzenie NMP, święto;

- we wtorek – św. Justyna, męczennika;

- w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

- w sobotę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

2.W poniedziałek kończymy Nabożeństwa Majowe. Wszystkim czcicielom Matki Bożej, uczestniczącym w Majówkach składam wielkie Bóg zapłać. Również jutro o godz. 16.10 próba dla dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji Bożego Ciała.

 

3.W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, połączona z procesją do czterech ołtarzy, która odbędzie się w Górnym Goczałkowie. Proszę, aby przygotowaniem miejsca placu przy sali wiejskiej, gdzie będzie sprawowana Msza św. zajęli się mieszkańcy nowych bloków. Pierwszy ołtarz będzie przy Figurze Matki Bożej, II ołtarz przy posesji Państwa Kabat, III przy domu Państwa Przytockich i IV ołtarz przy posesji Państwa Zaskórskich. Wszystkich mieszkańców Górnego Goczałkowa proszę o włączenie się w przygotowanie ołtarzy.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź pierwszo-piatkowa od godz. 16.30. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

5.Do przyszłej niedzieli można złożyć podpis pod petycją kierowaną do Marszałka Sejmu RP w sprawie ustanowienia Dnia Ojca w dniu 19 marca, czyli w Uroczystość św. Józefa. Listy wyłożone są na stoliku pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

          1.Przybyła Agnieszka

2.Wojtas Piotr

3.Hawro Joanna

4.Pożoga Teresa

5.Burdzińska Katarzyna

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

30 maja 2021
Ilość wyświetleń: