Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Franciszka Ksawergo, prezbitera;

- w piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, Uroczystość.

 

2.W dniu dzisiejszym zostaną rozniesione poświęcone opłatki do naszych domów od godz. 14.00. Roznoszący opłatki posiadać będą specjalną listę z logo parafii. Od dzisiaj można nabywać świece Caritasu, w cenie: mała 5 zł i duża 12 zł. Dochód ze sprzedaży świec zostanie przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z niezamożnych rodzin.

 

3.Rozpoczynamy Adwent, który ma podwójny wymiar: pierwszy to przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia oraz drugi to oczekiwanie na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W tym tygodniu Roraty: we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 17.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. Roratnią z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisane będą dobre uczynki czynione z miłości dla Pana Jezusa. W sobotę poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16. 30. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele i na placu kościelnym proszę rodziny Osiedla.

 

6.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

02 grudnia 2018
Ilość wyświetleń: