Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – św. Franciszka Ksawergo, prezbitera;

- w sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- w niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

2.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Od godz. 14.00 zostaną rozniesione przez młodzież poświęcone opłatki. Natomiast w Górnym Goczałkowie opłatki przekaże p. Krystyna Baranek. Msze święte Roratnie w poniedziałek, środę i piątek. Dzieci szkoły podstawowej przychodzą na Roraty z lampionami, a kandydaci do Bierzmowania z indeksami.

 

3.Po Mszy św. można nabywać świece wigilijne Caritas, duże w cenie 12 zł i małe w cenie 5 zł. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci z niezamożnych rodzin.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, a spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

 

5.W przyszłą niedzielę przypada XX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszki z przeznaczeniem na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 

6.Serdecznie dziękuję Julii Radom, Olafowi Dziadasowi, Januszowi Hołówce, Magdalenie Bień, Alicji Mazurkiewicz i Patrykowi Dymitrarzowi za pomoc p. katechetce w przygotowaniu dekoracji adwentowej.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele i na palcu kościelnym proszę osoby:

 

1.Zarzycka Grażyna

2.Król Anna

3.Wojciechowska Jadwiga

4.Wojciechowski Dominik

          5.Szmigielska Agnieszka

6.Wiciak Franciszek

Na kwiaty:

Mularczyk Stanisława

Musiał Wiesława

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

01 grudnia 2019
Ilość wyświetleń: