Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

 

 

1.W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – św. Andrzeja, Apostoła;

- w piątek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

 

2.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Roraty w tym tygodniu: we wtorek, czwartek i piątek. Dzieci i młodzież przychodzą na Roraty z lampionami oraz ozdobnymi serduszkami z zapisanymi na nich dobrymi uczynkami.

 

3.Ze względu na to, że opłatki nie zostały doręczone na czas do parafii zostaną one poświęcone i rozniesione w przyszłą niedzielę. W Goczałkowie opłatki rozniesie młodzież od godz. 13.00, natomiast w Górnym Goczałkowie opłatki doręczy p. Krystyna Baranek.

 

4.Mija termin zgłoszenia kandydatów do Bierzmowania. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców kl. VI, VII i VIII, którzy jeszcze nie odebrali deklaracji zgłoszeniowej do Bierzmowania dla swoich dzieci.

 

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

 

6.W przyszłą niedzielę, tj. II Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, Ukrainie, w Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie. Po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

7.Proszę, aby osoby przyjeżdżające na Mszę św. rowerami nie opierały ich o ściany kościoła, by nie niszczyć odnowionej elewacji świątyni. Proszę również, aby dzieci nie rysowały znaków graficznych, inicjałów i nie pozostawiały różnych napisów na ławkach w kościele, powodując ich uszkodzenie i konieczność kolejnej renowacji. Ponieśliśmy zbyt duże koszty związane z remontem kościoła i teraz należy o to dbać, a nie bezmyślnie niszczyć.

 

8.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do przodków w kościele i na placu kościelnym proszę osoby:

1.Prządka Barbara

2.Klasa Agnieszka

3.Klasa Małgorzata

4.Rodziński Dariusz

5.Rodziński Zygmunt

6.Dreczkowska Dorota

 

Na kwiaty:

Rodzińska Józefa

Radom Kazimierz

 

9.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów na czas rozpoczętego Adwentu.

28 listopada 2021
Ilość wyświetleń: