Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

w środę – św. Kazimierza, Królewicza; święto.

 

2.Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Dziś Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego, można odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

3.W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 serdecznie zapraszam na spotkanie mieszkańców Górnego Goczałkowa, Radę Sołecką Górnego Goczałkowa i siostry Żywego Różańca w związku z wizytacją kanoniczną w dn. 30.04 w naszej parafii. Natomiast we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 proszę o przybycie na spotkanie mieszkańców Goczałkowa, Radę Parafialną, Towarzystwo Przyjaciół Seminarium, Radę Sołecką, siostry Żywego Różańca i strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

 

5.W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami polskimi. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszki z przeznaczeniem na dzieła misyjne Ad Gentes.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Składam podziękowanie mieszkańcom Osiedla za sprzątanie kościoła w minionym okresie. Obecnie dyżur przejmują mieszkańcy Górnego Goczałkowa. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

 

1.Mironiuk Stanisława

2.Sienkiewicz Danuta

3.Falkiewicz Wiesława

4.Kabat Katarzyna

5.Zaskórska Aneta

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

 

01 marca 2020
Ilość wyświetleń: