Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

 

 

1.Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zgodnie z zapowiedzią po Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki z przeznaczeniem na pomoc materialną uchodźcom wojennym z Ukrainy. Dziś Gorzkie żale o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

2.W związku z inwazją zbrojną Rosji na Ukrainę oraz zagrożeń, w których znalazła się nasza Ojczyzna i Europa modlimy się codziennie pół godziny przed Mszą św. o 17.00 za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, prosząc o ustanie wojny oraz pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Zachęcam również do codziennej modlitwy indywidualnej, również w tej intencji można ofiarować czyny pokutne, zwłaszcza post.

 

3.W przyszłą niedzielę przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecam osobę Ojca Świętego naszym modlitwom. Również to dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami, tzw. Niedziela „Ad gentes”. Po Mszy św. zbiórka do puszki na dzieła misyjne. Od poniedziałku Msze św. w tygodniu o godz. 17.00.

 

4.W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Bojczuk Magdalena

2.Malicki Albert

3.Zym Marzena

4.Bodakowski Damian

5.Buszta Jarosław

Na kwiaty:

Sutowicz Halina

           Nieródkiewicz Józefa

           Grzanowski Jan

           Kostyk Piotr

 

6.Wszystkim Parafianom życzę dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

06 marca 2022
Ilość wyświetleń: