Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, uroczystość;

- w czwartek – św. Franciszka Ksawergo, prezbitera.

 

2.Dziś przypada XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszki z przeznaczeniem na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 

3.Jutro, w poniedziałek o godz. 15.00 w kościele będzie pobierana miara do strojów liturgicznych dzieci pierwszokomunijnych.

 

4.Msze święte Roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Zachęcam do udziału w Roratach – dzieci przychodzą z lampionami, a kandydaci do Bierzmowania z indeksami oraz przynosimy ozdobione serca z dobrymi uczynkami.

 

5.We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna do św. Józefa codziennie przed Mszą św. o godz. 16.45, a w piątek o 15.00.

 

6.Serdecznie dziękuję p. Krystynie Baranek oraz młodzieży za roznoszenie opłatków w ubiegłą niedzielę. Osoby nieobecne w tym dniu w domu mogą nabyć opłatki po Mszy św. w zakrystii.

 

7.Składam wielkie podziękowanie Fundatorom dwóch witraży w oknach kościoła, które w minionym tygodniu zostały zamontowane:

    - witraż z wizerunkiem św. Brata Alberta Chmielowskiego – Patrona ubogich ufundowała rodzina Lucyny i Mirosława Demkiewiczów;

 

    - witraż z wizerunkiem św. Rity – Patronki od spraw beznadziejnych ufundowały rodziny: Stanisław i Krystyna Ślemp, Aleksandra i Przemysław Ponulak oraz Regina Pytko. Bóg zapłać. Osoby chętne do ufundowania kolejnych witraży mogą zgłosić się do księdza proboszcza.

 

8.W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele i na palcu kościelnym proszę osoby:

1.Zaremba Małgorzata

2.Ślipko Mariusz

3.Starak Adam

4.Lipka Agnieszka

5.Tuligłowska Barbara

Na kwiaty:

Ślipko Władysław

Starak Maria

Ślipko Aniela

 

10.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

06 grudnia 2020
Ilość wyświetleń: