Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

 

1.W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- w środę – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, Uroczystość.

 

2.Dzisiejsza niedziela, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziś od godz. 13.00 zostaną rozniesione opłatki. W Goczałkowie opłatki rozniesie młodzież, natomiast w Górnym Goczałkowie opłatki doręczy p. Krystyna Baranek. Są do nabycia świece wigilijne Caritas w cenie: 15 zł duża i 7 zł mała. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci z niezamożnych rodzin.

 

3.Trwamy w Adwencie. Roraty w tym tygodniu: we wtorek, środę i czwartek. Dzieci przychodzą na Roraty z lampionami oraz ozdobnymi serduszkami z zapisanymi na nich dobrymi uczynkami. Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty z indeksami do Bierzmowania. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podczas której nastąpi Akt zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi w związku z zakończeniem Roku Św. Józefa. Na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

 

4.Apostolat Trzeźwości Diecezji Świdnickiej zaprasza do kontaktu osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków, hazardu, Internetu, by pomóc im wyjść z nałogu. Po Mszy św. można pobrać informacyjne broszurki, plakietki i deklaracje modlitewnego wsparcia osób uzależnionych, które wyłożone są na stoliku pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję mieszkańcom Parkowej za porządki w kościele w minionym okresie. Obecnie dyżur przejmują mieszkańcy ul. Szkolnej. W tym tygodniu do przodków w kościele i na placu kościelnym proszę osoby:

1.Rosiecka Maria

2.Ścigacz Barbara

3.Branicka Marta

4.Zelik Renata

5.Hawro Barbara

6.Srokowska Marzenna

Na kwiaty:

Proć Józefa

Stochnij Kazimiera

 

6.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

05 grudnia 2021
Ilość wyświetleń: