Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek - Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli.

 

2.Od najbliższej środy 05.01.2022 rozpoczyna się wizyta duszpasterska. Znaczna część Parafian zgłosiła już chęć przyjęcia księdza po kolędzie. Można jeszcze zgłaszać wolę spotkania z Proboszczem w gronie rodzinnym po każdej Mszy św. w zakrystii bądź telefonicznie pod nr 502 127 119. Ksiądz Proboszcz będzie odwiedzał również te rodziny, które po sygnale dzwonka otworzą drzwi swoich mieszkań i zgłoszą ministrantom chęć przyjęcia księdza po kolędzie. Podczas kolędy będzie można zamówić intencje Mszy św. na bieżący rok oraz złożyć ofiarę na ubezpieczenie i potrzeby Kościoła, i na wynagrodzenie dla p. organisty. Jeśli kogoś nie będzie w domu podczas wizyty duszpasterskiej czy też nie wyrazi chęci przyjęcia księdza po kolędzie będzie mógł złożyć ofiarę w zakrystii lub w kopercie na tacę podczas Mszy św. Proszę o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, z Krzyżem, Pismem Świętym, świecami oraz przygotowanie zeszytów z religii.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

- w środę – ul. Boczna – od godz. 14.00

- w czwartek – ul. Kolejowa – od godz. 14.00

- w piątek – ul. Szkolna – od. godz. 14.00

- w sobotę – ul. Rogoźnicka – od godz. 10.00

- w niedzielę – Górny Goczałków bloki i część mieszkań za blokami

 

3.W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, święto nakazane, Msze święte o godz. 08.00 i 11.00. Po Mszach św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów, wpisując pierwsze litery Trzech Króli. Ofiary złożone tego dnia do puszki zostaną przeznaczone dla polskich misjonarzy.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 09.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. W najbliższą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego.

 

5.W ubiegłą niedzielę, w wyniku przeprowadzonej zbiórki do puszki, zebraliśmy kwotę 310 zł z przeznaczeniem na potrzeby Diecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego. Wszystkim Ofiarodawcom składam wielkie Bóg zapłać.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele i na palcu kościelnym proszę osoby:

1.Żyburtowicz Ewa

2.Machowska Dorota

3.Gajos Agnieszka

4.Kulba Karolina

5.Panok Zdzisław

6.Riss Agata

Na kwiaty:

Młocek Dariusz

Buda Stanisława

Wilczak Czesława

Sawicka Anna

Marciniak Gertruda

Riss Barbara

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych

02 stycznia 2022
Ilość wyświetleń: