Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, uroczystość;

- w sobotę – św. Marka, Ewangelisty, święto.

 

2.Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny. Również w dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum) „Ojcze nasz” i „Wierzę” z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”. Warto również wiedzieć, że na terytorium Polski jest codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum). Polecam do przeczytania artykuł o łaskach związanych ze Świętem Bożego Miłosierdzia, który znajduje się na stronie naszej parafii, w zakładce "Warto przeczytać".

 

3.Ze względu na pandemię we Mszy św. aktualnie może uczestniczyć 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w kościele, u nas ok. 20 osób. We Mszy św. powinny brać udział w pierwszej kolejności osoby, które mają zamówioną intencję mszalną. Wierni, którzy nie uczestniczą we Mszy św. w kościele powinni wysłuchać Mszy św. w mediach i przyjąć Komunię duchową. Zachęcam do indywidualnej modlitwy do Trójcy Przenajświętszej każdego dnia o godz. 15.00 z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz trzy razy Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i trzy razy Chwała Ojcu z prośbą o zahamowanie epidemii.

 

4. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

 

1.Musiałek Zygmunt

2.Musiałek Miłosz

3.Krawczyk Anna

4.Badyna Ewa

 

5.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych w tym trudnym okresie historycznym.

 

UWAGA

 

Dziękuję - przepraszam - proszę

 

List pasterski biskupa Ignacego Deca na zakończenie urzędowej posługi biskupiej w diecezji świdnickiej znajduje się w zakładce "Warto przeczytać"

19 kwietnia 2020
Ilość wyświetleń: