Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego

 

 

1.Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca jednocześnie Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny. Również w dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum) „Ojcze nasz” i „Wierzę” z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”. Warto również wiedzieć, że na terytorium Polski jest codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum). Polecam do przeczytania artykuł o łaskach związanych ze Świętem Bożego Miłosierdzia, który znajduje się na stronie naszej parafii, w zakładce "Warto przeczytać".

 

2.W III Niedzielę Wielkanocną, 18 IV br. rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny poświęcony słowom: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: "Zgromadzeni na świętej Wieczerzy". Jednocześnie, zgodnie z trwającą od 2017 r. tradycją, Niedziela Biblijna jest także Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Z związku z powyższym zachęcam do przeczytania w tym dniu wybranego fragmentu Pisma Świętego.

 

3.W środę o godz. 16.00 próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

4.Ze względu na pandemię proszę, aby we Mszy św. i Nabożeństwach uczestniczyło po 20 osób zgodnie z zaleceniem władz państwowych i biskupa naszej diecezji. Wierni, którzy nie uczestniczą we Mszy św. w kościele powinni wysłuchać Mszy św. w mediach i przyjąć Komunię duchową. Zachęcam do indywidualnej modlitwy każdego dnia Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

5.W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

6.Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w tym tygodniu proszę osoby:

1.Firkowicz Barbara

2.Puławska Róża

3.Miszkiewicz Maria

4.Kołodziejski Marek

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask od Jezusa Miłosiernego.

11 kwietnia 2021
Ilość wyświetleń: