Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w sobotę – św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Uroczystość.

 

2.Dziś przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecam osobę Ojca Świętego naszym modlitwom. Również to dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami, tzw. Niedziela „Ad gentes”. Po Mszy św. zbiórka do puszki na dzieła misyjne.

 

3.Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Dziś Gorzkie żale o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

3. W związku z inwazją zbrojną Rosji na Ukrainę oraz zagrożeń, w których znalazła się nasza Ojczyzna i Europa modlimy się codziennie pół godziny przed Mszą św. o 17.00 za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, prosząc o ustanie wojny oraz pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Zachęcam również do codziennej modlitwy indywidualnej, również w tej intencji można ofiarować czyny pokutne, zwłaszcza post.

 

4.Na kwiaty do Bożego Grobu ofiarę 40 zł złożył Cycoń Krzysztof. Bóg zapłać.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Zabawa Jolanta

2.Pożoga Bernadetta

3.Mroczka Andrzej

4.Gawrońska Alicja

5.Ślęczkowski Jacek

Na kwiaty:

Ślęczkowska Nawrocka Maria

 

6.Wszystkim Parafianom życzę dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

13 marca 2022
Ilość wyświetleń: