Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

- w czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

2.W dniach od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszona do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno” i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan. W związku z tym udziela się odpustu zupełnego wiernemu, który będzie uczestniczył w kilku nabożeństwach w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i weźmie udział w zakończeniu tego tygodnia.

 

3.Od poniedziałku rozpocznie się wizyta duszpasterska. Plan kolędy przedstawia się następująco:

- poniedziałek – Nowe Osiedle – nr 43 i 48, bloki: 45, 47, 49A – od godz. 13.00

- wtorek – Nowe Osiedle – bloki: 49B, C, D, 51 – od godz. 13.00

- środa – ul. Strzegomska – od nr 1 do nr 14– od godz. 13.00

- czwartek – ul. Strzegomska – od nr 15 do nr 29– od godz. 13.00

- piątek – ul. Strzegomska – od nr 30 - do nr 41– od godz. 13.00

- sobota - Górny Goczałków - od godz. 10.00

 

Ksiądz proboszcz będzie odwiedzał rodziny, które po sygnale dzwonka otworzą drzwi swoich mieszkań oraz wyrazili już wcześniej wolę przyjęcia księdza po kolędzie. Podczas kolędy można zamówić intencje Mszy św. oraz składać ofiary na: organistę, kościelnego, ubezpieczenie i potrzeby Kościoła. Jeśli kogoś nie będzie w domu czy też nie wyrazi chęci przyjęcia księdza po kolędzie będzie mógł złożyć ofiarę w kopercie na tacę podczas Mszy św. Proszę o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, z Krzyżem, Pismem Świętym, świecami oraz przygotowanie zeszytów z religii.

Kto jeszcze nie posiada kadzidła oraz kredy do oznaczenia mieszkania może pobrać saszetkę z koszyka umieszczonego w kościele pod ambonką.

 

4.Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie przed Mszą św. o godz. 16.45, a w piątek o godz. 15.00.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Zabawa Jolanta

2.Pożoga Bernadetta

3.Mroczka Andrzej

4.Gawrońska Alicja

5.Ślęczkowski Jacek

Na kwiaty: Kostyk Piotr

Ślęczkowska Nawrocka Maria

 

6.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

 

 

Apel Biskupa Świdnickiego z związku

z „Dniem solidarności z Chorwacją”

 

W ostatnich dniach docierały do nas informacje na temat ofiar najsilniejszego od 140 lat w Chorwacji trzęsienia ziemi, które w dniach 29 grudnia 2020 r. i 6 stycznia 2021 r. nawiedziło ten kraj. Setki osób zostało rannych, tysiące pozbawione dachu nad głową. Straty materialne szacowane są na miliony dolarów. W obliczu skutków tego kataklizmu chorwacka Caritas zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Podejmując apel ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jako wspólnota diecezjalna włączymy się 24 stycznia w modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi oraz w zbiórkę na rzecz poszkodowanych. „Dzień solidarności z Chorwacją” należy zapowiedź w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę 17 stycznia. Natomiast datki zebrane w kolejną niedzielę do puszek proszę przekazać bezpośrednio na konto Caritas Polska: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem CHORWACJA. Dziękuję za zrozumienie i wrażliwość wobec sytuacji naszych braci i sióstr, którzy znaleźli się w potrzebie.

+ Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

17 stycznia 2021
Ilość wyświetleń: