Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Antoniego;

- w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

- w piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

2.Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno” i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą uczestniczyć w kilku nabożeństwach w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i wezmą udział w zakończeniu tego tygodnia.

 

3.Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00. Najbliższa niedziela 23.01, decyzją papieża Franciszka od 2020 roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Ma to się przyczynić do pogłębiania w nas świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii. Jest nam dana także po to, aby przypomnieć wiernym, że nie tylko należy czytać Pismo Święte, ale żyć Słowem Bożym na co dzień.

 

4.Trwa wizyta duszpasterska. W najbliższym tygodniu odwiedzę mieszkańców Strzegomskiej i Górnego Goczałkowa. Można zgłaszać wolę spotkania z Proboszczem w gronie rodzinnym po każdej Mszy św. w zakrystii bądź telefonicznie pod nr 502 127 119. Będę odwiedzał również te rodziny, które po sygnale dzwonka otworzą drzwi swoich mieszkań i zgłoszą ministrantom chęć przyjęcia księdza po kolędzie. Podczas wizyty duszpasterskiej można zamówić intencje Mszy św. na bieżący rok oraz złożyć ofiarę na ubezpieczenie i potrzeby Kościoła, i na wynagrodzenie dla p. organisty. Jeśli kogoś nie będzie w domu podczas wizyty duszpasterskiej czy też nie wyrazi chęci przyjęcia księdza po kolędzie będzie mógł złożyć ofiarę w zakrystii lub w kopercie na tacę podczas Mszy św. w dniu kolędy lub w niedzielę. Proszę o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, z Krzyżem, Pismem Świętym, świecami oraz przygotowanie zeszytów z religii i indeksów kandydatów do Bierzmowania. Zachęcam do udziału we Mszy św. w dniu kolędy. Kto jeszcze nie posiada kadzidła oraz kredy do oznaczenia mieszkania może pobrać saszetkę z koszyka umieszczonego pod ambonką.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

- w poniedziałek - ul. Strzegomska nr od 1 do 5 i bloki w majątku - od godz. 17.30

- we wtorek – ul. Strzegomska nr od 4 do 22 - od godz. 17.30

- w środę – ul. Strzegomska od nr 24b - 34 - od godz. 17.30

- w czwartek – ul. Strzegomska od nr 31do końca - od godz. 17.30

- w sobotę – Górny Goczałków– od godz. 10.00

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele i na palcu kościelnym proszę osoby:

1.Tuligłowska Barbara

2.Solak Marta

3.Nocuń Halina

4.Bartkowiak Katarzyna

5.Wojtas Elżbieta

6.Czeretowicz Bogusława

Na kwiaty:

Jaszowska Stanisława

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

16 stycznia 2022
Ilość wyświetleń: