Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

1.W tym tygodniu Roraty: w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. Roratnią z lampionami oraz z serduszkami, na których będą wpisane dobre uczynki czynione z miłości dla Pana Jezusa. Po Mszy św. losowanie Figurki Matki Bożej, przed którą rodzina po przyniesieniu przez dziecko do domu będzie mogła wspólnie się pomodlić.

 

2.Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia w środę 19.12.2018 - rano od godz. 08.00 do 09.00, a po południu od 16.00 do 17.00. Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na poczęstunek dla spowiedników.

 

3.Są do nabycia świece Caritasu w cenie 5 zł, które będzie można zapalić na stole wigilijnym oraz na grobach bliskich zmarłych. Dochód ze sprzedaży świec zostanie przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z niezamożnych rodzin. Osoby nieobecne podczas roznoszenia opłatków mogą je nabyć po Mszy św. w zakrystii.

 

4.Rada Parafialna i Towarzystwo Przyjaciół Seminarium organizuje spotkanie opłatkowe w dn. 12.01.2019r. (koszt 15 zł od osoby) oraz zabawę karnawałową w dn. 16.02.2019r. (bilety w cenie 100 zł od osoby). Zapisy u p. Ewy Miałkowskiej i p. Marioli Herbik.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele i na placu kościelnym proszę rodziny z Osiedla. Zwiększona ilość sprzątających ze względu na Święta Bożego Narodzenia.

 

6.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

 

Prośba Dyrektora szkoły w Goczałkowie

Nasza szkoła włączyła się w akcję PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY, której patronuje Fundacja Studio Wschód i Telewizja Polonia. Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o przyłączenie się do zbiórki świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Mile widziane są takie produkty jak: słodycze, kawa, herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki. Dary prosimy przynosić do hali sportowej w godzinach od 07.00 do 20.00. Zbiórka zakończy się 20 grudnia o godz. 09.00. Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie, Wileńszczyźnie i Mołdawii. Zawiozą je wolontariusze akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi.

 

16 grudnia 2018
Ilość wyświetleń: