Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

 poniedziałek, wtorek i środę

 

 

 

1.W tym tygodniu Liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek – św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 

2.Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Dziś Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego, można odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

3.Wiernych, którzy nie będą uczestniczyć we Mszy św. w kościele zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.  Proszę wszystkich Parafian o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. W łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi odmawiajmy codziennie o godz. 20.30 Różaniec o wygaśnięcie epidemii. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie odbędą się planowane w naszej parafii od następnej niedzieli Rekolekcje Wielkopostne. Od jutra będzie codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do godz. 17.00 w poniedziałek, wtorek i środę, natomiast w czwartek, piątek i sobotę od godz. 15.00 do godz. 16.00. Adorację rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, by uprosić łaskę oddalenia od nas epidemii koronawirusa. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą świętą o godz. 16.30. Nie została przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród wszystkich Parafian ze względu na zaistniałą sytuację. Proszę o wyrozumiałość i złożenie ofiary przy kolejnej zbiórce.

 

4.Zapowiedzi przedślubne:

- Szymon Karol Herbik, zamieszkały: Goczałków, ul. Strzegomska 21/5 i Klaudia Laura Wasowicz, zamieszkała: Strzegom, Rynek 40/2 – zapowiedź druga.

 

5.W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 200 zł z przeznaczeniem na dzieła misyjne Ad Gentes. Wszystkim Ofiarodawcom składam wielkie Bóg zapłać.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła.  W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

1.Matyjaszek Leszek

2.Wilczak Ewa

3.Przytocka Halina

4.Sapieja Jerzy

5.Banaszczyk Karolina

Na kwiaty:

Ciupa Kazimiera

Pudło Zofia

Kubiak Bronisława

Banaszczyk Maria

          Kasperkiewicz Halina

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

UWAGA

Proszę zapoznać się z komunikatem Ks. Biskupa Ignacgo Deca i zarządzeniem  Episkopatu Polski z 12.03.2020 (w zakładce "Warto przeczytać ") w związku z zagrożeniem epidemicznym.

15 marca 2020
Ilość wyświetleń: