Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

 

 

 

1.Dziś Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30.Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

2.Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie przed Mszą św. o godz. 16.45, a w piątek o godz. 15.00. Od środy 10 marca rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.

 

3.W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

4.W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki kwotę 380zł z przeznaczeniem na pomoc misjom. Wszystkim Ofiarodawcom składam wielkie Bóg zapłać.

 

5.W minionym tygodniu zostały zamontowane witraże w trzech oknach po lewej stronie kościoła:

- I witraż z wizerunkiem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ufundowali Państwo Wioletta i Jarosław Kardela; fundatorami II witraża z wizerunkiem św. Barbary, Patronki górników jest Pani Ewa Miałkowska i Pan Adam Miałkowski, natomiast III witraż z wizerunkiem św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski ufundowali Państwo Alina i Bolesław Cyga oraz Pan Dariusz Cyga. Serdecznie dziękuję Darczyńcom za ten wielki gest serca, który zdobi okna naszej świątyni. Bóg zapłać.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Białous Helena

2.Piekarska Justyna

3.Sajkiewicz Agnieszka

4.Franiak Justyna

5.Marciniak Urszula

Na kwiaty:

Hołówka Michał

Kardynał Czesława

Treter Tadeusz

Marciniak Irena

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

07 marca 2021
Ilość wyświetleń: