Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w piątek – Zwiastowanie Pańskie, Uroczystość.

 

2.Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Dziś Gorzkie żale o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

3.W związku z inwazją zbrojną Rosji na Ukrainę oraz zagrożeń, w których znalazła się nasza Ojczyzna i Europa modlimy się codziennie pół godziny przed Mszą św. o godz.17.00 za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, prosząc o ustanie wojny oraz pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Zachęcam również do codziennej modlitwy indywidualnej, również w tej intencji można ofiarować czyny pokutne, zwłaszcza post.

 

4.W piątek 25 III br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.00, w łączności z Ojcem Świętym będziemy modlić się w intencji Rosji i Ukrainy powierzając te kraje Niepokalanemu Sercu Maryi, prosząc w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Również w tym dniu przypada XVIII rocznica utworzenia diecezji świdnickiej i dzień modlitwy w intencji Biskupa Świdnickiego. Zachęcam, by tego dnia polecać w modlitwie wspólnotowej i osobistej osobę Pasterza naszej diecezji - Księdza Biskupa Marka Mendyka. Proszę także o modlitwę w intencji bp. Ignacego Deca, Biskupa Seniora, z racji przypadającej 18. rocznicy święceń biskupich. 

 

5.Miło poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły w konkursach religijnych: Krzysztof Ośka zajął III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Poetyckim pod tytułem: „W podziękowaniu za beatyfikację Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego” i w nagrodę będzie uczestniczył w 6-dniowej wycieczce do Wilna. Natomiast w Diecezjalnym Konkursie Misyjnym Małgorzata Zielonka zajęła I miejsce, a Magdalena Cechowska i Krzysztof Ośka zdobyli wyróżniania. Finaliści tego konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i afrykańskie instrumenty muzyczne. Laureatom serdecznie gratulujemy pięknych osiągnięć, dziękujemy za przygotowanie do konkursów i życzymy dalszych sukcesów w konkursach religijnych.

 

6.W ubiegła niedzielę zebraliśmy do puszki 290 zł z przeznaczeniem na dzieła misyjne. Wszystkim Ofiarodawcom za okazany dar serca składam wielkie Bóg zapłać

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Kasprzak Wiesława

2.Anksztutis Maria

3.Miedziak Marta

4.Pytko Regina

5.Banaszczyk Kamil

 

8.Wszystkim Parafianom życzę dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

20 marca 2022
Ilość wyświetleń: