Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

- w środę – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy, święto;

- w czwartek – św. Jana Bosko, prezbitera;

- w piątek – Ofiarowanie Pańskie, święto.

 

2.W minionym tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska. Składam podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy przyjęli Proboszcza po kolędzie oraz złożyli przy tej okazji ofiary z przeznaczeniem na różne cele duszpasterskie. Bóg zapłać.

 

3.W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 rozebranie choinek i Szopki Bożonarodzeniowej. Proszę ministrantów i kandydatów do Bierzmowania o pomoc w uporządkowaniu dekoracji świątecznej.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. W sobotę 02 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu kończymy śpiew kolęd. Na Mszę św. przychodzimy z gromnicami. W tym dniu poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców dzieci I Komunii Świętej. Również w sobotę przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca z tego dnia przeznaczona zostanie na zakony klauzurowe w diecezji.

 

5.Rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim nauczycielom i uczniom życzę bezpiecznego i błogosławionego wypoczynku.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

1.Hołodniuk Anita

2.Sauter Wioletta

3.Krawczyk Grażyna

4.Banaszczyk Lidia

Na kwiaty:

Witka Zdzisława

 

7.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

 

 

Ogłoszenie Pana Radnego i Sołtysa wsi

We wtorek o godz. 16.30 odbędzie się w świetlicy wiejskiej spotkanie z przedstawicielami Firmy Berger w sprawie planowanego rozszerzenia kopalni. Mieszkańcy wioski mają prawo oddać głos na tak lub nie w tej sprawie. Prosi się o liczny udział w zebraniu.

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

na XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 02.02.2019

 

Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Rozważamy, w jaki sposób osoby ochrzczone i bierzmowane powinny pełnić swoją misję oraz realizować apostolat poprzez słowo i czyn. Odkrywamy na nowo udzielone nam dary i zastanawiamy się, jak je właściwie wykorzystać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy instytut życia konsekrowanego jest owocem Ducha Świętego i realizuje charyzmat, który pochodzi od Niego. Staramy się więc na nowo wsłuchiwać w natchnienia Ducha Świętego i podążać za nimi, by jeszcze owocniej realizować charyzmat poszczególnych zgromadzeń. Podobnie, jak każdego roku, zapraszam wszystkie osoby życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego na dzień 2 lutego br., by wspólnie obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasze wspólne świętowanie rozpoczniemy w katedrze świdnickiej Eucharystią o godz. 12.00. Będziemy wspólnie dziękować za to wyjątkowe powołanie, za towarzyszenie Ducha Świętego i Jego pomoc w wypełnianiu posłannictwa sióstr, ojców i braci zakonnych. Będziemy się także modlić za osoby konsekrowane oraz o nowe powołania. Tegoroczny Światowy Dzień Życia konsekrowanego będziemy przeżywać w piętnastą rocznicę istnienia diecezji świdnickiej, dlatego będzie to okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim osobom konsekrowanym za ich gorliwą służbę w Kościele świdnickim. Do katedry świdnickiej zapraszam wszystkich, którzy mają taką możliwość. Bardzo proszę wszystkich o modlitwę, szczególnie w tym dniu, w intencji członków zgromadzeń zakonnych pełniących posługę w diecezji świdnickiej. W tym dniu tradycyjnie wspieramy zakony kontemplacyjne, dlatego już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie złożycie na tacę. Wszystkie osoby życia konsekrowanego polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

 

27 stycznia 2019
Ilość wyświetleń: