Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na
III Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek – nawrócenie św. Pawła Apostoła, święto;

- w środę– św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa;

- w piątek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

 

2.Dzisiejsza niedziela 23.01, decyzją papieża Franciszka od 2020 roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Ma to się przyczynić do pogłębiania świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii. Jest nam dana także po to, aby przypomnieć, że nie tylko należy czytać Pismo Święte, ale żyć Słowem Bożym na co dzień. Zachęcam do codziennej lektury Pisma Świętego.

 

3.Do wtorku, 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno” i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy uczestniczą w nabożeństwach w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i wezmą udział w zakończeniu tego tygodnia.

 

4.Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Po Mszach św. zbiórka do puszki na kościół katedralny w Świdnicy.

 

5.Zakończyła się wizyta duszpasterska. Wszystkim Parafianom, którzy zaprosili kapłana do swoich domów, by wspólnie się modlić o błogosławieństwo dla Rodziny, a także zamówili Msze św. i złożyli ofiary z przeznaczeniem na parafialne potrzeby składam serdeczne podziękowanie. Dziękuję również tym Parafianom, których z różnych względów nie mogłem odwiedzić, a którzy poczuli się w obowiązku uczestniczyć w wydatkach związanych z utrzymaniem parafii i złożyli stosowne ofiary w zakrystii czy na tacę. Wszystkim za wszystko składam wielkie Bóg zapłać.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele i na palcu kościelnym proszę osoby:

1.Mirowska Magdalena

2.Świątek Elżbieta

3.Kwiatkowska Genowefa

4.Pawłowski Krzysztof

5.Riss Aneta

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

23 stycznia 2022
Ilość wyświetleń: