Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Floriana, męczennika;

- w środę – św. Apostołów: Filipa i Jakuba, święto;

- w sobotę – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji świdnickiej, uroczystość.

 

2.Od dnia dzisiejszego do następnej niedzieli trwa Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie o godz. 16.40, poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30.W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

3.Ze względu na pandemię we Mszy św. aktualnie może uczestniczyć 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w kościele, u nas ok. 20 osób. We Mszy św. powinny brać udział w pierwszej kolejności osoby, które mają zamówioną intencję mszalną. Wierni, którzy nie uczestniczą we Mszy św. w kościele powinni wysłuchać Mszy św. w mediach i przyjąć Komunię duchową. Zachęcam do indywidualnej modlitwy do Trójcy Przenajświętszej każdego dnia o godz. 15.00 z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz trzy razy Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i trzy razy Chwała Ojcu z prośbą o zahamowanie epidemii.

 

4.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję mieszkańcom Górnego Goczałkowa za sprzątanie kościoła w minionym okresie. Obecnie dyżur przejmują mieszkańcy Nowego Osiedla. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

 

1.Matusiak Katarzyna

2.Szatkowska Czesława

3.Matusiak Ryszard

4.Smyka Artur

5.Kopeć Jan

Na kwiaty: Matusiak Jadwiga

 

5.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

03 maja 2020
Ilość wyświetleń: