Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

 

 

 

1.W tym tygodniu Liturgii Kościoła wspominamy:

- w środę – Zwiastowanie Pańskie, Uroczystość.

 

2.Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Dziś Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego, można odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

3.Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie odbędą się planowane od dnia dzisiejszego Rekolekcje Wielkopostne. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 16.00 do godz. 17.00, a w piątek od godz. 15.00. Adorację rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, by uprosić łaskę oddalenia od nas epidemii koronawirusa. Istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą świętą o godz. 16.30. Osoby, które nie uczestniczą we Mszy św. w kościele powinny wysłuchać Mszy św. w mediach i przyjąć Komunię duchową, natomiast w piątek gdy nie bierzemy udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej również w domu można odprawić Drogę Krzyżową. Zachęcam do indywidualnej modlitwy do Trójcy Przenajświętszej każdego dnia o godz. 15.00 z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i trzy razy Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i trzy razy Chwała Ojcu z prośbą o zahamowanie pandemii.

 

4.Zapowiedzi przedślubne:

- Szymon Karol Herbik, zamieszkały: Goczałków, ul. Strzegomska 21/5 i Klaudia Laura Wasowicz, zamieszkała: Strzegom, Rynek 40/2 – zapowiedź trzecia.

 

5.Została wymieniona krata wewnętrzna do kościoła z metaloplastyki, która została sfinansowana z części środków pozyskanych podczas zabawy parafialnej.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

1.Krawczyk Monika

2.Kasperkiewicz Anna

3.Turek Adrian

4.Sauter Wioletta

5. Hołodniuk Anita

Na kwiaty:

Przytocka Jadwiga

Baranek Krystyna

Obidowska Irena

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na ten trudny okres, jaki w tej chwili przeżywamy.

 

22 marca 2020
Ilość wyświetleń: