Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

 

 

1.Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Dziś Gorzkie żale o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

2.W związku z inwazją zbrojną Rosji na Ukrainę oraz zagrożeń, w których znalazła się nasza Ojczyzna i Europa modlimy się codziennie pół godziny przed Mszą św. o godz.17.00 za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, prosząc o ustanie wojny oraz pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Zachęcam również do codziennej modlitwy indywidualnej, również w tej intencji można ofiarować czyny pokutne, zwłaszcza post.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne. Wszystkich Parafian zachęcam do udziału w rekolekcjach, które zakończą się spowiedzią przedświąteczną.

 

4.Na kwiaty do Bożego Grobu ofiarę złożyli: Cyga Bolesław – 50 zł; Gromiec Roman – 50 zł; Treter Dorota – 50 zł, Branicka Danuta – 50 zł, Oszczypała Anna 30 zł, Zemla Stanisław 20 zł. Bóg zapłać.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Zielonka Mariusz

2.Piekarska Alfreda

3.Błachaniec Waldemar

4.Młyńska Ewelina

5.Sobusiak Danuta

Na kwiaty:

                Baszak Teresa

 

6.Wszystkim Parafianom życzę dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

27 marca 2022
Ilość wyświetleń: