Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – Ofiarowanie Pańskie, święto;

- w piątek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

- w sobotę – św. Męczenników: Pawła Miki i Towarzyszy.

 

2.We wtorek, w święto Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy XXV Dnia Życia Konsekrowanego. Jest to dzień modlitwy w intencji osób konsekrowanych, a taca z tego dnia zostanie przeznaczona na potrzeby zakonów klauzurowych – w naszej diecezji sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich. Przychodzimy na Mszę św. o godz. 17.00 ze świecami. W tym dniu również poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 16.30.

 

4.Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie przed Mszą św. o godz. 16.45, a w piątek o godz. 15.00.

 

5.Zakończyła się wizyta duszpasterska. Wszystkim Parafianom, którzy zaprosili kapłana do swoich domów, by wspólnie się modlić o błogosławieństwo dla Rodziny, a także zamówili Msze św. i złożyli ofiary z przeznaczeniem na potrzeby Kościoła składam wielkie Bóg zapłać.

 

6.W wyniku przeprowadzonej zbiórki pieniężnej dla poszkodowanych ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy kwotę 660 zł. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękuję za złożony dar serca.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Piekarska Alfreda

2.Błachaniec Maria

3.Sobusiak Danuta

4.Zielonka Mariusz

5.Szuba Halina

Na kwiaty:

Baszak Teresa

 

8.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 

Zaproszenie do modlitwy z okazji XXV Dnia Życia Konsekrowanego Święto Ofiarowania Pańskiego 2021 r.

 

W 1997 r. papież św. Jan Paweł II ustanowił dzień modlitwy za kobiety i mężczyzn, którzy poświęcili swoje życie Bogu w życiu konsekrowanym. Obchodzimy go jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dzień ten stanowi okazję przede wszystkim do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za to, że na całym świecie powołuje osoby, k óre niepodzielnym sercem poświęcają się służbie Bogu i ludziom na drodze rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Dziękujemy też osobom konsekrowanym: ojcom, braciom, siostrom zakonnym, dziewicom, wdowom konsekrowanym oraz pustelnikom za to, że swoją modlitwą i pracą apostolską pełnią posługę w różnorodnych dziedzinach życia Kościoła. Jak każdego roku w diecezji świdnickiej obchody tego dnia będą miały miejsce w Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego w katedrze. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa będą one tym razem skromniejsze, co nie oznacza mniejszej intensywności naszej modlitwy w intencji osób konsekrowanych, a także o powołania dożycia konsekrowanego. Serdecznie proszę wszystkich drogich Diecezjan o modlitwę w intencji osób konsekrowanych, zwłaszcza w parafiach, w których pełnią one swoją posługę. Podczas Eucharystii, którą będę sprawował w katedrze o godz. 12.00, osoby konsekrowane, pełniące posługę w naszej diecezji, odnowią swoje śluby zakonne, które złożyły podczas wieczystej profesji. Prosząc o modlitwę w intencji osób konsekrowanych, gorąco zachęcam do złożenia ofiar na tacę na potrzeby zakonów klauzurowych w naszej diecezji: sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich. Już teraz za ten dar serca bardzo Wam dziękuję. Wszystkie osoby konsekrowane oraz drogich Diecezjan polecam opiece Matki Bożej i świętych Patronów naszej diecezji. Z serca błogosławię.

† Marek MENDYK
BISKUP ŚWIDNICKI

 

31 stycznia 2021
Ilość wyświetleń: