Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego

 

 

1.Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgicznie okres Bożego Narodzenia, ale w tradycji Kościoła kolędy śpiewamy do święta Matki Bożej Gromnicznej.

 

2.Kto jeszcze nie posiada kadzidła oraz kredy do oznaczenia mieszkania może pobrać saszetkę z koszyka umieszczonego pod ambonką.

 

3.Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.

 

4.Trwa wizyta duszpasterska. Znaczna część Parafian zgłosiła chęć przyjęcia księdza po kolędzie. Można jeszcze zgłaszać wolę spotkania z Proboszczem w gronie rodzinnym po każdej Mszy św. w zakrystii bądź telefonicznie pod nr 502 127 119. Ksiądz Proboszcz będzie odwiedzał również te rodziny, które po sygnale dzwonka otworzą drzwi swoich mieszkań i zgłoszą ministrantom chęć przyjęcia księdza po kolędzie. Podczas wizyty duszpasterskiej będzie można zamówić intencje Mszy św. na bieżący rok oraz złożyć ofiarę na ubezpieczenie i potrzeby Kościoła, i na wynagrodzenie dla p. organisty. Jeśli kogoś nie będzie w domu podczas wizyty duszpasterskiej czy też nie wyrazi chęci przyjęcia księdza po kolędzie będzie mógł złożyć ofiarę w zakrystii lub w kopercie na tacę podczas Mszy św. w dniu kolędy lub w niedzielę. Proszę o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, z Krzyżem, Pismem Świętym, świecami oraz przygotowanie zeszytów z religii i indeksów kandydatów do Bierzmowania. Zachęcam do udziału we Mszy św. w dniu kolędy.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

   - we wtorek - Nowe Osiedle – blok 45 od godz. 14.00

   - w środę – Nowe Osiedle – nr 43 i 48 oraz blok 47 i 49 A od godz. 17.30

   - w czwartek – Nowe Osiedle – blok 49 B, C, D od godz 17.30

   - w piątek – Nowe Osiedle – blok 51 od godz. 14.00

   - w sobotę – Stare Osiedle – od godz. 10.00

   - w niedzielę – ul. Parkowa – od. godz. 14.00

 

5.W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

6.W Uroczystość Trzech Króli, w wyniku przeprowadzonej zbiórki do puszki, zebraliśmy kwotę 370zł z przeznaczeniem na potrzeby misji. Wszystkim Ofiarodawcom składam wielkie Bóg zapłać.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele i na palcu kościelnym proszę osoby:

     1.Jaszowska Dominika

     2.Zaremba Małgorzata

3.Ślipko Mariusz

4.Starak Adam

5.Lipka Agnieszka

Na kwiaty:

Ślipko Władysław

Starak Maria

Ślipko Aniela

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

09 stycznia 2022
Ilość wyświetleń: