Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Dobrego Paterza

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, głównej Patronki Europy, święto.

 

2.Dzis obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Ten dzień inauguruje 58 Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który będzie przebiegał pod hasłem “Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

 

3.We wtorek i w czwartek o godz. 15.45 próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

4.Piątek 29 kwietnia jest Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W tym roku, podobnie jak przed laty będzie on szczególnie obchodzony w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Tego dnia modlitwie dziękczynnej za księży, którzy ponieśli śmierć i dali świadectwo wierności Chrystusowi w tylu miejscach zagłady i kaźni podczas ostatniej wojny światowej, będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski z Siedlec.

 

5.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe, które będzie odprawiane 30 minut przed Mszą św. w dni powszednie, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

6.Miło poinformować, że Zuzanna Głąb jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, a Alicja Mazurkiewicz uzyskała wyróżnienie za udział w Diecezjalnym Konkursie Misyjnym. Serdecznie dziewczętom gratuluję za zdobyte sukcesy i dziękuję za włożony trud w przygotowaniu prezentacji multimedialnych i udział w konkursach religijnych.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję mieszkańcom Rogoźnickiej za sprzątanie kościoła w minionym okresie. Obecnie dyżur przejmują mieszkańcy Starego Osiedla. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w tym tygodniu proszę osoby:

1.Tulej Julita

2.Milczarek Krzysztof

3.Marciniak Beata

4.Wasielewska Stanisława

5.Mazurkiewicz Joanna

Na kwiaty:

Mozol Władysław

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

25 kwietnia 2021
Ilość wyświetleń: