Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspomnienia:

- w poniedziałek – św. Jadwigi, Królowej;

          - w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

          - w sobotę – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

 

2.W poniedziałek o godz. 16.00 próba sypania kwiatów dla dziewczynek kl. I – IV w związku z przypadającą w czwartek Uroczystością Bożego Ciała.

 

3. W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała będą sprawowane dwie Msze św. o godz. 08.00 w kościele i 10.00 na placu ul. Parkowej, gdzie będzie Ołtarz główny. Ołtarz I będzie przy posesji p. Jerzego Radoma, Ołtarz II przy bloku p. Sławomira Dymitrarza, Ołtarz III przy posesji p. Agnieszki Roślickiej i Ołtarz IV przy posesji p. Mariana Klasy. Proszę o włączenie się w przygotowanie Ołtarzy wszystkich Parafian mieszkających na ul. Parkowej oraz o pomoc w przygotowaniu Ołtarza głównego mieszkańców ul. Szkolnej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w uroczystej procesji eucharystycznej.

 

4.Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy świętej. Koronka do Bożego Miłosierdzia z prośbą o ustanie pandemii każdego dnia przed Mszą św. godz. 16.45, a w piątek o godz. 15.00.

 

5.Przypominam, że dekretem J E Ks. Bpa Marka Mendyka z dnia 01.06.2020 zostaje odwołana udzielona wcześniej dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. We Mszy św. należy uczestniczyć, zachowując obowiązujące przepisy sanitarne – zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odległości.

Zachęcam do indywidualnej modlitwy do Trójcy Przenajświętszej każdego dnia o godz. 15.00 z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz trzy razy Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i trzy razy Chwała Ojcu oraz modlitwy różańcowej, jeśli to możliwe o godz. 20.30 z prośbą o zahamowanie epidemii.

 

6.W najbliższym czasie będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na remont kościoła. W miarę możliwości proszę o uregulowanie poprzednich składek, gdy zbiórka nie była możliwa.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zwiększona ilość sprzątających ze względu na konieczność oczyszczenia z chwastów alejek przy kościele, do porządków w kościele i na placu kościelnym proszę osoby:

 

1.Bosek Bolesław

2.Palej Natalia

3.Stojak Zbigniew

4.Story Agata

5.Podlewski Kacper

6.Reczuch Iwona

7.Riss Ewa

8.Reguła Edyta

9.Ślemp Aneta

10.Piekarski Krzysztof

 

Na kwiaty: Buszta Anna

Pawlak Anna

Reczuch Wanda

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na ten trudny czas, jaki aktualnie przeżywamy.

07 czerwca 2020
Ilość wyświetleń: