Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

 

 

 

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Gorzkie żale o godz. 15.00. Do środy włącznie Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00, by uprosić łaskę oddalenia od nas epidemii koronawirusa. Do środy włącznie przed każdą Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - dwa lekkie posiłki i jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Droga Krzyżowa o godz. 09.00. Liturgii Męki Pańskiej - do godz. 17.00, a po Liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 18.30. W tym roku nie organizuje się tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Modlitwę błogosławienia pokarmów należy odmówić przy śniadaniu Wielkanocnym. Wzór błogosławieństwa umieszczony jest na stronie parafii w zakładce „Warto przeczytać”. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 16.00 d o17.00, a Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 17.00 na którą przynosimy świece. W niedzielę Msze św. o godz. 08.00; 09.30 i 11.00.

 

2.Ze względu na zaistniałą sytuację proszę, aby we Mszy św. i Nabożeństwach uczestniczyło po 5 osób zgodnie z zaleceniem władz państwowych i biskupa naszej diecezji. We Mszy św. powinny brać udział w pierwszej kolejności osoby, które mają zamówioną intencję mszalną. Wierni, którzy nie uczestniczą we Mszy św. w kościele powinni wysłuchać Mszy św. w mediach i przyjąć Komunię duchową. Natomiast w piątek gdy nie uczestniczy się w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej również w domu można odprawić Drogę Krzyżową. Zachęcam do indywidualnej modlitwy do Trójcy Przenajświętszej każdego dnia o godz. 15.00 z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz trzy razy Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i trzy razy Chwała Ojcu z prośbą o zahamowanie pandemii.

 

3.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zwiększona ilość osób do porządków w kościele (4 osoby) i na placu kościelnym (3 osoby) – ze względu na Święta:

 

1.Banaszczyk Elżbieta

2.Czekajło Alicja

3.Ryznar Ewa

4.Białous Monika

5.Treter Jolanta

          6.Zątek Katarzyna

          7.Zawiła Ilona

          Na kwiaty:

          Chojnacka Halina

          Skwarło Regina

 

4.Wszystkim Parafianom na czas przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy życzę wielu łask Bożych.

 

 

KOMUNIKAT
do duchowieństwa i wiernych diecezji świdnickiej

 

Uprzejmie informuję, ze Ojciec Święty Franciszek w odpowiedzi na mój list z dnia 3 lipca 2019 r. przyjął w dniu 31 marca 2020 r. moją rezygnację z urzędu biskupa świdnickiego i mianował biskupem świdnickim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej Marka Mendyka. Równocześnie informuję, że zlecił mi posługę biskupią w charakterze Administratora Apostolskiego Diecezji Świdnickiej do czasu kanonicznego objęcia urzędu biskupa diecezjalnego przez mojego następcę.

Polecam osobę nowego biskupa świdnickiego modlitwom duchowieństwa i wiernych.

+ Ignacy Dec

Administrator Apostolski Diecezji Świdnickiej

 

05 kwietnia 2020
Ilość wyświetleń: