Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

 

 

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Gorzkie żale o godz. 15.00. Do środy włącznie, przed każdą Mszą św., możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - dwa lekkie posiłki i jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Droga Krzyżowa o godz. 09.00. Odwiedziny chorych z Komunią Wielkanocną od godz. 09.30. Liturgii Męki Pańskiej o godz. 17.00, a po Liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 18.30. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 15.00 do17.00. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 17.00 na którą przynosimy świece. W niedzielę i poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 08.00; 09.30 i 11.00.

 

2.Ze względu na obostrzenia sanitarne święcenie pokarmów odbędzie się co 20 minut według porządku:

- godz. 10.00 – Kolejowa i Stare Osiedle

- godz. 10.20 – Parkowa i Szkolna

- godz. 10.40 – Nowe Osiedle

- godz. 11.00 – Strzegomska

- godz. 11.20 – Rogoźnicka i Boczna

- godz. 11.40 – Górny Goczałków

Do błogosławieństwa pokarmów proszę Parafian o ustawienie się na placu kościelnym - od wejścia do kościoła w stronę zakładu, z zachowaniem odległości 1,5 m od siebie. Natomiast mieszkańcy Górnego Goczałkowa ustawiają się przy Krzyżu oraz przy Figurce Matki Boskiej, również z zachowaniem bezpiecznej odległości. Podczas święcenia będzie zbierana taca z przeznaczeniem na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła.

 

3.W związku z zaistniałą sytuacją proszę, aby we Mszy św. i Nabożeństwach uczestniczyło po 20 osób zgodnie z zaleceniem władz państwowych i biskupa naszej diecezji. Wierni, którzy nie uczestniczą we Mszy św. w kościele powinni wysłuchać Mszy św. w mediach i przyjąć Komunię duchową. Natomiast w piątek gdy nie bierze się udziału w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej również w domu można odprawić indywidualnie Drogę Krzyżową. Zachęcam do codziennej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia z prośbą o zahamowanie pandemii.

 

4.Zapowiedzi przedślubne:

- Michał Marcin Woźny, zamieszkały: Strzegom, ul. Sosnowa 37/2 i Monika Anna Witkowicz, zamieszkała: Goczałków, ul. Kolejowa 2a/7 – zapowiedź trzecia.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Ze względu na Święta w tym tygodniu sprzątanie kościoła w środę po Mszy świętej i w sobotę od godz.11.30. Do porządków w środę proszę osoby:

1.Jankowska Elżbieta

2.Branicka Zofia

3.Baranicki Maciej

4.Simionkowska Wiesława

Na kwiaty: Brudna Julia

Taracińska Helena

Natomiast do przodków w kościele w sobotę proszę osoby:

1.Branicka Danuta

2.Madej Bożena

3.Madej Grzegorz

4.Madej Marcin

5.Wiśniewska Elżbieta

 

6.Wszystkim Parafianom na czas przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy życzę wielu łask Bożych.

28 marca 2021
Ilość wyświetleń: