Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zwykłą Zesłania Ducha Świętego

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- poniedziałek – NMP, Matki Kościoła, święto;

- w środę – św. męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy;

- w czwartek – Jezusa Chrystus, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

2.W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny z pobożne za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji, w kościele lub w kaplicy, hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Dziś kończmy się Nabożeństwa Majowe. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tym pięknym nabożeństwie ku czci NMP serdecznie dziękuję. Bóg zapłać. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa od dnia jutrzejszego po każdej Mszy świętej. Koronka do Bożego Miłosierdzia z prośbą o ustanie pandemii o godz. 16.45, a w piątek o godz. 15.00.

 

3.Dekretem biskupa świdnickiego z dniem jutrzejszym 1.06.2020 zostaje odwołana udzielona wcześniej dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. We Mszy św. należy uczestniczyć, zachowując obowiązujące przepisy sanitarne – zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odległości .

Zachęcam do indywidualnej modlitwy do Trójcy Przenajświętszej każdego dnia o godz. 15.00 z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz trzy razy Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i trzy razy Chwała Ojcu oraz modlitwy różańcowej, jeśli to możliwe o godz. 20.30 z prośbą o zahamowanie epidemii.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartak, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 11.00.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

 

1.Jakubowski Waldemar

2.Ślemp Anna

3.Blankienberg Beata

4.Mejłun Józefa

5.Szewczyk Zofia

Na kwiaty:

Krupa Aniela

Kępczyńska Janina

 

6.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na ten trudny czas, jaki aktualnie przeżywamy.

 

31 maja 2020
Ilość wyświetleń: