Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspomnienia:

- w poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

          - w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

          - w piątek – NMP Przyczyny Naszej Radości.

 

2.W poniedziałek o godz. 16.00 próba sypania kwiatów dla dziewczynek kl. O – IV w związku z przypadającą w czwartek Uroczystością Bożego Ciała. W tym dniu również spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej w związku z zakończeniem roku szkolnego.

 

3.Trwają nabożeństwa czerwcowe - Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy św.

 

4. W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała będą sprawowane dwie Msze św. o godz. 08.00 w kościele i 10.00 na Nowym Osiedlu. Ołtarz główny przy bloku nr 45, Ołtarz I przy bloku nr47, Ołtarz II przy bloku nr49, Ołtarz III i IV przy bloku nr51. Proszę o włączenie się w przygotowanie Ołtarzy wszystkich Parafian mieszkających na ul. Strzegomskiej za torami kolejowymi.

 

5.Zapowiedzi przedślubne:

- Krystian Marek Arendarski, zamieszkały: Jaworzyna Śląska, ul. Bema 13 i Karolina Grondowska, zamieszkała: Goczałków, ul. Rogoźnicka 20 – zapowiedź trzecia.

 

6.W ubiegłą niedzielę zabraliśmy do puszki kwotę 257 zł z przeznaczeniem na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim Ofiarodawcom składam wielkie Bóg zapłać.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

 

1.Matusiak Artur

2.Baszak Renata

3.Podlewska Bożena

4.Bodniewicz Stefan

 

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

Zaproszenie na złoty jubileusz kapłaństwa JE Bpa Ignacego Deca

Drodzy Diecezjanie,

bieżący rok to czas naszego dziękczynienia za XV lat istnienia diecezji świdnickiej. Jej pierwszym Pasterzem, ustanowionym przez św. Jana Pawła II został JE ks. bp Ignacy Dec. Biskup Świdnicki, który jest naszym Ojcem i Bratem, nie tylko świętuje w tym roku 15 rocznicę sakry biskupiej, ale jednocześnie obchodzi 50 rocznicę święceń kapłańskich. W najbliższą sobotę, 22 VI czerwca br., o godz.11.00 w świdnickiej katedrze dostojny Jubilat będzie przewodniczył Mszy Św. dziękując Bogu za dar powołania. To święto naszego Pasterza niech stanie się dla nas, dla duszpasterzy i wszystkich diecezjan świętem i okazją do otoczenia modlitwą i ludzką życzliwością naszego Księdza Biskupa, któremu zostało przez 15 laty powierzone niełatwe i odpowiedzialne zadanie budowania od podstaw najmłodszej polskiej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszego Księdza Biskupa wszystkich kapłanów i wiernych świeckich. Niech nasza liczna obecność w katedrze będzie wyrazem naszej wdzięczności i uznania dla tak gorliwie przez Księdza Biskupa pełnionej posługi pasterskiej. Biskup Ignacy zwykł powtarzać, że obecność jest pierwszym darem dla osoby, niech zatem nasza modlitwa w katedrze stanie się znakiem naszej solidarności i wdzięczności wobec Pasterza naszej diecezji.

 

16 czerwca 2019
Ilość wyświetleń: