Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

- we wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

- w piątek – św. Brata Chmielowskiego, zakonnika.

 

2.Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30.

 

3.W poniedziałek o godz. 17.30 próba dla dziewczynek sypiących kwiaty podczas Uroczystości Bożego Ciała. We wtorek po Mszy świętej o 17.00 spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 21.06.2022r. Proszę o przygotowanie kartek z danymi: Imię i nazwisko, adres, a osoby które nie posiadają ubezpieczenia dodatkowo datę urodzenia i pesel. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkania dla rodziców dzieci, które w maju przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

 

4.W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała główna Msza św. odbędzie się o godz. 10.00 w kościele, po czym wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz proszę przygotować przy posesji Państwa Lipka, II ołtarz przy domu Państwa Tuligłowskich, III ołtarz przy posesji Państwa Szklarek, i IV ołtarz na bramie wjazdowej do domu Państwa Nocuń i Bartkowiak. Wszystkich mieszkańców ulicy Strzegomskiej proszę o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Natomiast cztery ołtarze w czwartek 23.06 proszę aby przygotowali: I ołtarz na bramie przy ul. Strzegomskiej mieszkańcy ul. Szkolnej, II ołtarz na drzwiach kaplicy mieszkańcy ul. Parkowej, III ołtarz na bramie przy zakładzie mieszkańcy ul. Kolejowej, a IV ołtarz przy Krzyżu mieszkańcy ul. Bocznej.

 

5.Młodzież klasy VIII w miniony piątek przyjęła sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej z rąk ks. bpa Marka Mendyka na Mszy świętej o godz. 18.00 w Parafii Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu. Po Mszy świętej bierzmowani otrzymają pamiątki sakramentu Bierzmowania, a rodzicom serdecznie dziękuję za ufundowanie do naszego kościoła pięknej Figury Serca Pana Jezusa, stojącej przy ołtarzu, przy której odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe. Bóg zapłać.

 

6.W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

7.Zapowiedzi przedślubne:

- Wojciech Jerzy Bielawski, zamieszkały: Strzegom, ul. Św. Jadwigi 5/4 i Magdalena Czaplińska, zamieszkała: Goczałków, ul. Kolejowa 8 – zapowiedź trzecia;

- Krzysztof Paweł Kuczerka, zamieszkały: Graniczna 8 i Sylwia Monika Szewczyk, zamieszkała: Goczałków Górny 21 – zapowiedź druga.

 

7.Serdecznie dziękuję za porządki w kościele i na placu kościelnym. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Madej Grzegorz

2.Madej Marcin

3.Wiśniewska Elżbieta

4.Firkowicz Barbara

5.Puławska Róża

Na kwiaty:

Madej Bożena

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

12 czerwca 2022
Ilość wyświetleń: